bugün

hem faydalı hem de sorunlu olacak idari yapı. halihazırda var olan insanlık seviyesi için ütopya. ancak var olsa fakir ve gariban insanların yemeğine, suyuna, barınmasına ve barışına göz diken silahlı piç sürüsünü durduracak dünya askerleri olurdu. o silahlı savaş lordlarını öldürmeden etkisiz hale getirir, bulundukları yerden alıp dünyanın başka coğrafyalarına dağıtırdı. bu işin romantik tarafı elbette. çünkü iş bu birliğin kurulmasına gelince ortak bir anlayış, ideolojk duruş falan lazım, mesele de buradan çıkıyor zaten...

edit: halihazırda zor, sorunlu ve ütopik olduğu özellikle belirtildiği halde bu ihtimali kasten uzaylıların çıkıp gelmesi derecesinde olanaksız göstermeye çalışan ve insanların ayrım içinde kalarak daha çok sömürülmesi ve temel ihtiyaçlardan mahrum bırakılmasına alkış tutan tüm kıt beyinli yavşakların boyunları altlarında kalsın...
(bkz: the venus project)
turancılıktan 10 kat daha ütopik olan birliktir. genelde genç çocuklar bunu hayal eder tüm dünya ülkeleri birleşmiş aynı çatı altında kavga gürültü yapmadan pembe boyalı evlerinde barış içinde yaşıyorlar.

angolalı komşu teyze sahavili mantısı yapıp kayserili emine teyzenin kapısına geliyor tanışmak için. peru'lu alvez amca karslı mahmud abi'ye bedava torna dersleri falan veriyor. ne kadar acıklı ve muhteşem! aman tanrım!

--spoiler--
komşumla hiç anlaşamıyorum her akşam gürültü gürültü! en sonunda kavga edeceğim.

ya ışık daha yeni yanmış kornaya asıldı küfür eder gibi! indim kırdım ağzını burnunu!

şu yan sınıftaki ayhan'ın tipine çok uyuz oluyorum lan dövecem artık kafaya taktım!

--spoiler--
olmalıdır.