bugün

bugün gerçekleşen adalet dağıtımıdır. bize özgü sorunlar bize özgü çözümlerle kaşılık buluyor hepsi bu...imf'yi protesto edeceğim diye etrafında gördüğü dükkanlara taşlı, molotoflu saldırılara girişir. devletin kolluk gücü bu hukuksuzluğa müdahale edemeyince sezar'ın hakkını sezar'a tahsis etmek üzere mahalle esnafı görevi devralır, ve itina ile protesto edeceğim diyerek kargaşa çıkarmaya niyetlenen arkadaşları döverler...

yurt dışından gelen göstericilerin protestolarındaki zariflik ve sempatikliği ibretle izlediğimiz şu günlerde, tahmin ediyorum ki bizim protestoculara dair geliştirdiğimiz toplumsal çözümümüzü de onlar ibretle izliyordur...

(bkz: tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir)
ay ne güzel imf yi protesto ediyorlar, dükkanım feda olsun diyecek hali olmayan esnaf davranışıdır. tamam, protesto senin en demokratik hakkın. taşla sopayla bile yapabilirsin protestonu ama buna saygı bekliyorsan, senin karşındaki taşlı sopalı adama da saygı göstermemize saygı göstereceksin, çok afedersin. çünkü onunki de bi düşünce sonuçta. ha polise nefretimiz sonsuz, o ayrı.
"kapitalizmden şikayet ediyorsun, dünyanın bir tarafındaki insanlar keyf içindeyken bir tarafındakiler açlıktan ölüyor diyorsun ya orospu çocuğu; benim ekmeğimden ne istiyorsun lan. nasıl bir hakkı savunmaktır bu?"
diye söyleniyordur döverken ve inanın azını bile ediyordur. tenhaya götürüp o molotofları münasip yerlerin sokması gerektir ama hukuk devleti işte canım..
-e polis?
-e hukuk devleti!
yinede insaflı esnaftır, bana kalsa bunları filistin askısına alıp münasip yerlerine elektrik verirdim. yada daha hümanist bir ceza olarak kamu yararına izmir hayvanat bahçesinde fil boku temizletirdim, böylece para kazanmanın ne kadar zor olduğunu azda olsa anlarlar, elalemin malına ileriki hayatlarında zarar vermezler.
(bkz: helal olsun adamlara)
adam belki elindeki son para ile ticaret yapmaktadır dolayısı ile çok fazla yadırganamayacak durum.

yani ailesinin ve kendisinin hayatını devam ettirecek tek yer dükkanıdır.
izlerken insanın içini eriten görüntülerdir. eline yüreğine sağlık.
Kendileri Tophane esnafıdır. Ortalığı yakıp, yıkıp korkutmaya çalışan piçlere ders vermek amacı ile yapılmış güzel bir eylemdir.
imf bir takım ekonomik tedbirleri burunlarına dayayınca, "yandık bittik siftah yok...nerde bu devlet, hani bu millet..?" diye salya sümük ağlayacak olan esnafın çaresiz ve cahilce eylemidir.
ulan, giren çıkan hep sana bana....
al bi taş ta sen at imf ye ,tuzun kuru galiba.
ilk olayların ikinci perdesidir.
ve ulan hergeleler biz de evlat okuttuk!
analarınız bizim camlarımızı kırın diye mi doğurdu?
babalarınız siz okuyup ta camlarımızı kırasınız diye mi dişinden tırnağından artırıp gömleğini satıp sizi okuttu?

Geleceğin türkiyesinin aydın gençliği cam kırarak, halk adına halka zarar vererek mi bu ülke yönetiminde söz sahibi olacak?
Yazıklar olsun size gelecekte dürüst politikacı diyerekten oy vereceklere!

vb cümleler diyerekten Allah ne verdiyse giydirmişlerdir. Çokta iyi etmişlerir.

halk adına halkın camını, kapısını, çerçevesini kırarlarsa, onlarda kıranların kafasını kırar böyle.

işte, sine-i millet ile tanışmış oldular.

Gelecekte mazaallah politikacı filan olurlarsa milletin ekmeği ile uğraşılmayacağının güzel bir göstergesidir bu gençlere.
(bkz: dükkanları taşıyan esnafın dövmesi) * *
çok doğru bir davranıştır. zaten ekonomik kriz sebebiyle zor durumda olan esnafa zarar vermek nasıl bir mantıktır anlamıyorum. ımf protesto ediliyor ne için vatan için diyorlar hlk için diyorlar ama halkın ve milletin malına zarar veriyorlar.