bugün

Evet bu da çok pırıl pırıl bir tespittir.

Sürpriz sonlu entry...

Neden diyorum bunu çünküüüü

Eşeğin sikinden dolayı.

Şu kitabı okuyan şurada 5 kişiden fazla değiliz biliyorum. filmini izleyip kendini biredpit sanan sivilceli gavatlar yüzünden edebiyata küstüm.

Asıl mottoyu anlamadınız siz p yüzden bu kitap ergen 31idir.

Edit: satyırvaaay nickli arkadaşa katılıyorum. Chuck bile hala tivitırdan bu kitapla prim kasıyor siz ne diyorsunuz mınakoyim.
Kitap yahut filmin ana hedefinde yer edinen dünya realize edilemez elbette. Anarşizmin de uygulama sahası yoktur.

Basite indirgenen savunmanız brad pitt"in six pack"leri ve "abi hayatı s.klemeyeceksin" görüşüne antitez olarak sunabilirsiniz bu ergen safsatasını evet kabul.

Ortadaki eser hedefe kilitli bir fikrin savunmanın tezahürü zaten. "Modernize yaşama hızlı geçişin yaşandığı son 2 yüzyılda (ki bu geçiş evresi insan zihninin bir evreden diğerine en hızlı adapte olmak zorunda kaldığı zamandır) yaşadığı çatışmaların hem bireysel benliğinde hem toplumsal şuura ayak uydurma bazında yaşadığı çıkmazların anlatılışı.

Tyler da bir grubun diktasına dönüşüyor sonuçta ya da anlatıcı 2. Kişiliğini sonunda öldürüp normal bir yaşamın kapılarinı açmak istiyor.

Ayrıca insan her yaşta biraz ergendir.