bugün

Et çok güzel olur.
Kullanmak için, sağlam kol kasına ihtiyaç duyulan tava.
Yıl olmuş 2017, eşşek ölüsü kıvamı tavalarla uğraşıyoruz.
Biri, şunu hafifletecek bir yol bulsun!
(#23787612) burada muzdarip olduğum sorunu şöyle çözdüm içine yanmaz fırın kağıdı atıyorum üzerine malzemeyi diziyorum roket gibi pişiyor üstelik duman da yok, yalancıyı siksinler.
hurdacıya satılırsa iyi para getirecek tava.

malum eşşek ölüsü gibi ağır, bildiğin soba demiri.

et, kestane, pattiz, batlıcan felan pişirilebilir...
normal tavadan tercih edilebilecek bir tava çeşidi.
diger tüm tencere türlerine göre daha lezzetli pişirme işlevine sahip olan tava-tenceredir. farkli bir tencerede pişmiş yemekle, dökümde pişmiş yemek arasındaki en belirgin farki et ve et ürünlerinde görürsünüz. satın alırken dikkat etmeniz gereken şey dökümün hammaddesidir. eger demir döküm bir ürün alirsaniz ağırlığından dolayi sıkıntı yasayabilirsiniz. eger ürünün hafifligi sizin için önemliyse alüminyum döküm tercih edebilirsiniz. bunlarin bir de sapı çıkıp, fırına girebilen türleri bulunur, onlar da gayet kullanışlı ve keyiflidir.

edit: eğer iyi bir döküm satin alirsaniz, etiniz normal tencereye gore ortalama 20 dakika daha geç pişecektir. cünkü döküm geç ısınır, geç soğur.
diğer tavalara göre çok ağırdır, alevi iyi yer ama.
Diger tavalara göre et pişirmek için en ideal tavadır.
Bunun reklamini yapani sikeyim 1 kilo eti çöpe attim. Yarak olmuş 1 saatte pişmiyor yok mühürle yok yağla benim bildigim mühürlenen bir göt var yağli yağsiz sikiyorsun bitiyordu!

Amina koyim işten geldim hadi yapayim dedim 1 saat oldu et bonfile hafif yagladim evirdim cevirdim bir sik olmadi.

Bu tavayla ancak ekmek kizartilir. 31 yasindayim 11 yildir tek yasiyorum her tur yemegi yapabiliyorum bu siktiminin tavasini aldigim gün ben beyni aldirdim.

inanmayin lan bir sike benzemiyor yok yagli köfte olacak yok karbonat atin yok yarak yok kürek tava amk bu tava ya..
tavaların şahı.
normal tavalardan hem kilo hem eder bakımından çok daha ağır, et pişirmek için ideal olan tava çeşidi.