bugün

ülke kaynaklarını sömürme metotlarından birisidir. Fakir olanın ısınacak odunu bile olmaz iken durumu iyi olanın yardım kömürü alması apaçık şeref yoksunluğudur.
zengin, açın hakkını yer; aç hep aç kalır.
devlete duyulan nefretin dışa vurumudur.

+abi yardım kömüründen almışsın. 3 ton kömür indirmedin mi sen evin önüne?
- aldım oğlum. siz de alın. herkes yiyor biz de yiyelim.
+ şikayet edicem seni
- murtaza gel yarısını sana vereyim.
"devletin malı deniz, yemeyen keriz" anlayışını güden insanların eylemi. e onlar da haklı tabi. devlet vatandaşı bu kadar sikerse, vatandaş da devleti sömürür tabi.
dinen günah, vicdanen rahatsız edici durumdur.
Doğudaki birçok dükkanın, kalorifer yada soba ile ısınan esnafın sıkça temin etmesi insanı daha da çileden çıkartıyor.
istanbul sultanbeyli'de sokağımda şahit olduğum durum.

Sokağa suriyeli aile taşındı evde sanırım bi kaç aile birlikte kalıyor. Evde 4 tane yetişkin erkek var ve hepsi çalışıyor. Zaten sürekli deniz feneri ve kimse yok mu gibi derneklerin yardım kamyonları gelip çeşitli yardımlarda bulunuyorlar. geçen hafta belediye geldi 1 ton kömür yıktı gitti bu aileye.

Buna bir şikayetim yok zor durumdalar gurbetteler eyvallah ama sıkıntı şu ki o evin karşısındaki küçücük evde böbrek hastası dul bir kadın 1 çocuğunu üniversitede 1 çocuğunu da ilkokulda okutmaya çalışıyor tek başına. Ayrıca hastalığı ilerlediği için işinden de oldu. Ama o suriyeliye kömür verilirken o kadına yardım edilmemesi açıklanamaz.

Ayrıca yine 4 katlı binası ve kiracıları olan insanlarada kömür verildiğine şahit olduk geçen sene.