bugün

sadece arkadaş olduğundan şüphe edilmesi gereken kız arkadaştır. şöyle ki arkadaşlığınız gayet iyi seyir ederken, samimi muhabbetler dönerken bu arkadaş durduk yere ortadan kaybolur. lan acaba başına bir şey mi geldi diye şeyedersiniz, hani hiç de bir şey söylemeden bir anda yok olmuştur, merak uyandırır. şimdi ilk cümleme gelirsem, demek ki sizi sadece arkadaş olarak görmüyordur diyecem. ha nerden çıkarıyorum, bu insan öğrendiğim kadarıyla diğer arkadaşlarla görüşüyormuş. ama benden laf açılınca hiçbir şey söylemiyormuş. yani daha dün benimle saatlerdir muhabbet eden, arkadaşlar arasında da bariz iyi anlaştığım bir insan neden benden laf açılınca bir kelime bile söylemesin? lan ben buna ne yaptım da ilişkiyi durduk yere kesti dedim. gözlemlere ve arkadaşların hissettiklerine göre, bana karşı bir şeyler hissediyormuş. ki zaten sonradan bir gün pat diye çıktı karşıma. sanki böyle bir şeyler dememi bekler gibi ama hiç de bir şey olmamış gibi davranıyordu. sanki böyle özleyip özlemediğimi anlamaya çalışır gibiydi. ha ya da ben öyle sandım. lan az piç değilim ben ya, aslında ben de içten içe bir şeyler besliyordum içimde de, yok ya bana bakmaz o daha havalı tiplerle takılır heralde diye düşündüğümden renk vermiyordum. kız o gün karşıma çıkınca da hiçbir şey hissetmiyor gibi böyle odun numarası yaptım. özlememiş, hiç aramamış sormamış gibi. bozuldu bu tabi. aklıma sıçayım neyin havasındaysam ben, sonradan bi soğuk davranmaları başladı böyle bana, görüşüyoruz konuşuyoruz ama kız o eski kız değil yani eski samimiyet yok. sanırım sınanmıştım! ve ben artisliğimden, piçliğimden aslında hissettiklerimi ne söylemiştim ne de belli etmiştim. özlemem mi lan ben seni olm özlemem mi! hatta resmini bile çizmeya kalktım ama beceremedim, gözlerin biri küçük biri büyük oldu. ucube gibi bir şey çıktı ortaya. sonra dedim çizemiyorum bari yazayım. her onunla konuşmak istediğimde aldım kağıt kalemi yazdım, konuştum onunla. sonra ne oldu? mınakoyim bu karakterimin ben. durduk yere kaybettim onu. çok da olmadı bunlar olalı daha geçen hafta cereyan etti. şuan o geçen haftada olup da her şeyi düzeltmek isterim ama çok geç oldu. nasıl bir şeyi kaçırdım elimden ben ne kadar sikkafa bi adamım allahım..
muhtemelen erkek arkadaşı ya da nişanlısı falan yasaklamıştır sizle görüşmenizi. köle ya bu kızcağız da mecbur uyuyor tabi.
(bkz: boşver kardeş kendi kaybeder)
sevgilisi olmuştur. nişanlanmış veya evlenmiş de olabilir.

bulaşmamak elzemdir.
normal bir durumdur. Kız olduğundan dolayı vardır bir kaprisi.
sevgilisi olmuş kızdır. ayrılana kadar konuşmamak, ayrılıp sizle yine 40 yıllık dostuymuş gibi konuşmaya başladığı anda da kalbini kırarak iletişimi kesmek gerekir.
sizden bi numara olmayacağını anlamış kızdır.
dengesiz olan kız arkadaştır, durduk yere ilişkiyi kesip aradan zaman geçtikten sonra da hiçbirşey yokmuşçasına pat diye arayandır.
benim de başıma gelmiş bir hadisedir. yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmezdi, durup dururken aramaz oldu, her gün görüşmemeye başladık ama ortada bir sebep yok falan. neyse bi gün öğrendim ki sevgilisi benden pek hoşnut değilmiş galiba... ha şimdi ne oldu? fakültede sürekli karşılaşıyoruz, ortak arkadaşımız çok fazla olduğundan da illa ki aynı ortamda bulunduğumuz da oluyor, ama birbirimizin yüzüne bakmıyoruz bir seneyi geçkin süredir. nasıl bu hale gelebilir ki bi insan anlamıyorum, en yakın arkadaş kavramı nasıl bu boyuta geçebilir? aramızda ne bir tartışma ne en ufak kırıcı bir söz... ama karşılaştığımız zaman tavırlar o biçim, kanlı bıçaklı gibi. ne bileyim araya mesafe koymayı falan anlarım da birden ve bu kadar sert bir sonu anlayamıyorum. bir erkek arkadaş yüzünden, bunlar kızdığım şeyler sözlük.

bunu da buraya yazdım, bayağı var içimde tutuyordum, çok iyi oldu çok da güzel oldu.
sizi yedekte tutuyordur, başka birini bulmuştur..
Ya baskalarinin etkisi altinda kalmistir ya da kisiligi oturmamistir.
ya kırıcı bir şey söylemişsinizdir ona alınmıştır ya da başka birisini bulmuştur.
Manita yapmiştir.azcık saf düşünmeyin.sizle muhatap olmak istemeyene yazmayin.
Sevgili yapmıştır ayrılınca gelir.