bugün

yaz aylarında ortaya çıkan kroların arabalarının içerisinden gelen ses bütünü. zannederler ki bu sesi duyan bütün kızlar bana verecek.!

- dup tıs dup tıs dup tıs
- ay kamuran bak bi tane beyaz şahin gelıyo dup tıs dup tıs, hadi hemen verelim şu çocuga!
- peki feride.
olay sadece kızların kendılerıne verebılme ıhtımalı uzerıne mı gelışiyor bilinmez ama böyle davrandıkları taktirde kendilerini birşey sandıkları kesindir.havalıdırlar,altlarında son model şahinleri ya da muratları vardır,dünya onlarındır,gaza basılsındır.
kendini baterist sanan kadıkoy veya taksim gencının sokakta yururken kızlara 'ben bateri calıyorum' demesi.
(bkz: cıstak cıstak)
(bkz: ver coşkuyu kolonlara ver coşkuyu)
müzik tarihine altın harflerle kazınmış ritimdir. aynı zamanda bazı ara sokalardaki müzik marketlerin camına astıkları
araba için dıp tıs kaseti gelmiştir yazısıyla ya hep ya hiç tavrı takınmasıdır. bu durum belli bi kesmi mağazaya çekerlen geriye kalan kitleyi kırıp geçirmektedir. çok üzüleren örnek olarak; (bkz: enigma - sadness) gösterilebilinir. en azından kasette var demeliyim. *.*.*.*.*.
neşeli gencin sokakta yürürken kafasını ileri geri sallayarak söylediği sözlerdir.