bugün

doğum gününde illa birşey yapması gerekmeyen insandır. doğduğu güne lanet eden bir insan da olabilir.

(bkz: neden doğdum ki)
hersene ayni tantanadan bikmis insan modeli.
(bkz: thug life nigga #5472967)
Doğum gününü de sıradan bir gün kabul eden ve bunun için ekstra çaba göstermeyen kişidir...
(bkz: ben)
yapmayan ve de yapamayan olarak ikiye ayrılmalıdır aslında.
21 seneyi "doğum günüm de harikulade bir organizasyon yapacağım" diyerek, tüm gün evde yuvarlanan bir insan da olabilir bu. lanetli midir, nedir? anlamadım ki!
- necati mumlara üfle bari
- sevmiyorum necla, ısrar etme
kendi kültürünün bir parçası olmadığını düşündüğü için hiç bir şey yapmayan insan olabilir.

onu yapmayan bunu da yapmadı;

(bkz: yılbaşında hiç bir şey yapmayan insan)
annesi onu doğururken ölmüş ise, doğum gününü hatırlamak istemez.
muhtemelen senenin diğer günlerinde de hiçbir şey yapmıyordur. yoksa senenin 364 günü o bar senin, bu bar benim gezen, coşan bi bünye doğumgününde kös kös oturuyosa, doğarken kafasını bi yere vurdurmuşlardır.
+hacı ne zaman kutluyoruz doğduğun günü?
-takma kafaya sen şimdi içinden dua et.senin ne kadar samimi olduğunu biliyorum.
ölüme bir gün daha yaklaştığını veya 1 sene daha yaşlandığını kutlamak istemediğinden de olabilir belki de.
doğum günü ramazan ayına gelmiş insandır, yapmak istese bile şartlar el vermez..
dünyaya gelmiş daha ne yapsın bilmem kaç milyon spermin arasından 1. olmuş yorgundur ondan.
bir yaş daha yaşlandığı için mutsuz olan insandır. antropoz ya da menapoza girmiş olması olasıdır.
günün son demlerinde derin bi iç çekiş yaşayan insandır.
akıllı adamdır vesselam.
aslında bunu istiyorsunuzdur. dışarı çıkmak niyetinde değilim, evde olurum, belki daha sonra diye herkesi tembihlemişsinizdir.
sonra bir arkadaşınız çıkar gelir üşenmeden, pasta yapar sizin için. aslında herşey normaldir. zaten telefonunu elinden düşürmeyen arkadaşınız yine telefonla konuşuyor, mesajlaşıyordur.
kapı çalar, bir başka arkadaşınız gelir. küçük bir şaşkınlık yaşarsınız. kutlama sözcükleri vs derken odaya geçilir. hafiften bir müzik dinletisi başlar. arkadaşınız tuvalete gitmesi gerektiğini söyler, uzaklaşır. siz, yine osuracak diye düşünür, gülersiniz. gelir yine oturur yanınıza, muhabbet başlar bu üç kişi arasında derken odadan içeri iki arkadaşınız daha girer, dumur bu olsa gerek. ne diyeceğinizi şaşırırsınız. hem mutlu olursunuz hem sitem edersiniz "ulan iyi topla milleti dememişim" dersiniz.
asıl güzel olan kısmı hediyedir. hediye nedir?
üzerinde "iyki* doğdun entelektüel soğan*" yazan bir karpuz. *
24 yıl olmuş hala beceremedim doğum günümde hiçbir şey yapmamayı. ne diyelim, dostlar sağolsun.
(bkz: o hikayedeki mal benim)

boşuna geldiğini varsayan insan olarakta nitelendirilebilir. hiçliği kutlamanın önemi yoktur. onun için, gereksiz yere zaman kaybı.