bugün

belli bir mantık üzerinden düşünülürse akla mantığa uyabilecek, hatta karşıdakini göt edebilecek hediyedir. etmemişte olabilir ama anlatayım.

geçen ay okulda hoşlandığım bir kızla konuşuyorum. tabi o ayrı bölüm. muhabbet ederken doğum günün yaklaşıyor dedim ne hediye aliyim dedim. oda ayna al bana dedi, güzelliğimi doyasıya izleyebileyim dedim. tabi ben bu lafa ayar oldum, bir insan kendini bu kadar beğenebilir mi. ama hoşlanıyordum kızdan. işte bir kaç gün geçti. ben iyice belli etmeye başladım hoşlandığımı, herhalde anlamış olacak ki beni yemeğe davet etti. ne bileyim sevindim lan. içim içime sığmadı. hazırlıklara o anda başladım. lan ya oda benden hoşlanıyorsa dedim. yoksa niye çağırsın yemeğe. gittim lacoste dan gömlek levi's ten pantalon aldım. bütün aylığımı bunlara yatırdım. cebimde yemeklik para kaldı sadece. ama değerdi. o gün geldi. o saat geldi. gittim yemek yiyeceğimiz mekana. oturdum. beklemeye başladım. daha sonra telefonum titredi. keşke bakmasaydım. "x benim önemli bir işim çıktı gelemicem hadi görüşürüz" önemli ha. yani biz önemli değilmiyiz lan. olmadı yakışmadı bu yaptığın dedim kendi kendime kıza hitaben. yapmıcaktın bunu bana. lan lacoste tan gömlek aldım daha neyin öneminden bahsediyorsun. kırılmıştım vesselam. parasında değildim, hem sen buluşalım diyorsun hem sen gelemicem diyorsun. olur mu böyle. kendimce bir intikam planı yaptım. doğum günü dündü. bende dün bir camcıya gittim kırık ayna parçalarından aldım. bir pakete doldurdum. üstünede baktıkça beni hatırla yazılı bir not bıraktım ve doğum gününde sonra açması şartıyla hediye ettim. gülüyordum. çünkü istediğimi yapmıştım. bir kadeh viski içtim ve çıktım gittim partiden. herhalde anlamıştır yani bu yaşa gelmiş bir kız anlamalı bu mesajı. anlayabilmeli.

ve bugun; cep telefonuma 15-20 mesaj attı hiçbirine bakmadım bile. kaç kere aradı cevap vermedim. anlasın gurur kırmak neymiş. anlasın mazlumun ahını almak neymiş.