bugün

ben doğulu kadını seviyorum, nasıl desem alışverişe çıkmaktan zevk alan, erkek gibi hareketleri olan, nerde durması gerektiğini bilmeyen, sevgi, duygu, maneviyat gibi şeyleri sallamayan, bunların gerçek manasını bilmeyen, empati nedir bilmeyen, tüketimci kadını sevmiyorum. sevmem içinde sebep yok, sanırım yaşadığım yerden ötürü asla burada istediğim gibi birini de bulamayacağım.

nasıl desem konuştuğu konular dedikodudan öteye gidemeyeni değil bana gerek maddi gerekse manevi bir şeyler katan içeriklerden oluşan kadınları seviyorum. böyle kadınlar var biliyorum ama çevremdekiler o kadar sahte ki; sahteyle gerçeği ayırt edemeyecek hale gelmiş bile olabilirim. iranlı kadınları çok seviyorum, tavırlarında hep bi insancıllık gizli, dilleri kulağı okşuyor, gözlerinden iyilik akıyor. işte burada bize modern hayatın dayattığı güzellik anlayışından başka bir güzellik meydana çıkıyor. sadece hissedilerek anlaşılan bir güzellik, nice aptal modern maymunda olmayan hissiyatı sesten, gözlerden, simadan çıkarabiliyorsunuz.

https://www.youtube.com/watch?v=CDAh6sD5GY4
evet, batı kadınların farklıdırlar nedeni ise bulundukları ortamda her zaman anlamsız bir baskı içerisinde olması ve güzelleşmeyi sadece kendileri için istemesidir. onları güzellik anlayışı slikonlar veya yüzü sürülen boya değildir. onları güzellik anlayışı sevecenliktir. burada binlerce başlık açıldı doğu kızlar kezbandır, çirkindir v.s. v.s. ancak unutulan bir şey vardır. doğu kadınları ailesini hiç bir şekilde bırakıp gitmez, kocası aldattı diye boşanmaz veya istediği pahalı hediyeyi alamadı diye tripler atmaz, çünkü yokluk görmüşlerdir ve idare etmeyi bilirler bu da onların yüzündeki yaşam çizgilerini belirler. bir çoğu erkek için bu bakımsızlığın göstergesi gibi gelse de aslında o çizgiler kısıtlanmış özgürlüklerin ve kısıtlanmış yaşamın birer simgesidir.

doğu farklıdır, doğal olarak kadını da farklıdır. kemikli burunları yüzlerine karekteristik bir özellik kazandırır, esmer tenleri güneşin yaktığı tenlerinin bronzlaşmasına neden olur, ve cehalletleri erkeklere olan sadakatini gösterir.
öyledir efendim yapacak bir şey yok.