bugün

gulduren hede.

daha bezini yeni atmis ergenler analarinin evindeki pc'den teror'e karsi nasil savasilacaginin direktiflerini veriyorlar. komik. bekara kari bosamak kolay diye bir laf var bildiniz mi ? ne askerlik yapmissiniz ne bir baltaya sap olmussunuz mal degnekleri sizi. g.t kadar aklinizla sozlukte irkcilik yapmaya benzemez terorle mucadele etmek. amina kodumun oksijen israflari sizi. daha yere dusup dizini kanatmamis kekolar teror uzmani kesilmis basimiza. hassiktirin oradan.
zorunlu askerlik saçmalığıyla terörle mücadele ediliyor zanneden malları rahatsız etmiştir.
terörü anlamak ve yorumlamak için doğuda yaşamaya gerek yoktur efendim dediğim beyandır.

ancak cidden askeri, siyasal, diplomatik hiçbir tecrübesi, bilgisi, birikimi olmayan adamların "bak kardeşim hede hödö hubele bubele yapacaksın bitecek bu terör" diye yaptıkları yorumlar gülünç oluyor.
Güzel tespittir. Sadece ergenler değil, kırkına merdiven dayamış teorisyenler de bu işin içinde.

General kesilip atıp tutarlar.

Klasik hayalleri vardir. Ben olsam şöyle yapardım gibilerinden. Hayallerinde de kendilerini komutan yaparlar. Kendisini er olarak, uzman olarak hayal eden yok amk. Gözlem kulesinden emirleri uygulayan piyonları izlemek gibi oyun gibi bakarlar.