bugün

Zar zor attım kendimi evden dışarı geçen gün, izinliyim havada nasıl güzel dışarısı çiçek gibi...
Tembelliğim üzerimdeydi yine, bahardan kalma bi hava var, onu yakalamaya çalışıyorum..
Sokakdan yukarı doğru tırmanırken, ferhat'ı görüyorum..
o sağdan geliyo ben aşağıdan tam kesişme noktasında bir araya geliyoruz, direk elimi tutuyo önüne bakarken.. el ele tutuşuyoruz yeni sevgililer gibiyiz, beni gördüğü için çok mutlu olduğunu yüzündeki gülümsemeden anlıyorum o an..
Daha önce annesinin deli dana gibi onu aradığı bi gün vukuatımız olduğundan naber başkan diye soruyorum, ilk lafı anne izin verdi oluyo.. içime hüzün doluyo o an..
çocuk dediğime bakmayın, Ferhat'ın 27 yaşında olmasından mütevellit, durumumuz pek bi nahoş ayrıca, sokakda el ele yürüyen iki erkeğiz netice itibarı ile.. Gülümsüyorum inceden kendi kendime.. Gelip geçenlerde şaşkın. ikimizde baya eşşek kadar herifiz, salına salına el ele yürüyoruz, ne hoş.. gülümsemeleri fark edebiliyorum..
aslında semti dolaşabilirim böyle el ele.. Umurumda değil !..
insanların ne düşündüğünü yıllardan beri pek sallamamışımdır zaten..
ama nafile, el ele olan aşkımız sona ermek üzere..
Yürüdüğümüz yol bakkala gidiyo direk, bakkala giriyoruz..
Her zamanki tarife geçerli, ferhat selam bile vermeden halley kola alıp bakkaldan çıkıyo direk, bende bişeyler alıp parasını verip çıkıyorum arkasından..
sormuyo, sorgulamıyo, rica etmiyo, direk elimden tutup bakkala gidiyoruz..
Seviyorum bu halini.. Ne istiyosa direk söylüyo..! kelimelerinin arkasında başka şeyler aramıyorum..
gülümserken gerçekten gülümsediğini biliyorum..
Elinde kola halley tutup internet cafe'ye sokmaya çalışıyo beni, gülümsüyorum..
sen takıl başkan benim işim var diyorum..
Koyuluyorum yollara.. Giderken düşünüyorum,düşündükce gülümsüyorum..
47. kromozoma küfür ediyorum sonra sinirlenerek,
bi sigara yakıp devam ediyorum..

Not: Down sendromu, bir hastalık değildir.. Genetik bir problemdir.. sendroma haiz insanlarla alakalı bilmemiz gereken yegane şey, zekalarının 2-7 yaş aralığında olduğu ve ağzınızdan çıkar kelimeyi ima sezmeden direk algılıyo olmasıdır..
diğer ellede kalbini tutup yürümektir.
Sevilir ki bu *

http://i29.tinypic.com/2j4ekx5.jpg
Utanilmasi gereken ya da disaridan kucumseyerek bakilmasi gereken bir olay kesinlikle degildir. Takdir edilmesi gereken bir olay da degildir cunku olmasi gereken budur.
Bi yorumlara baktımda, allah sizi bildiği gibi etsin *
(bkz: 1 numaralı entry i okumadan başlığa yorum yapmak)

tey allahım..
boyle bir basligin acilmasindaki sebeb bile onlari kendimiz gibi gormedigimizden kaynaklanmaktadir. Cok garip acayip olaganustu bir durum gibi anlatilmaktadir. Oysaki onlari kendimiz gibi goruyor olsa idik bu basligin altina bu kadar yazi yazilmazdi. Ayrica buram buram reklam kokuyor, bizden hic farki olmayan bir insanin kullanilarak begeni toplama cabasidir. Yaptigin isi anlatma ki adam desinler.