bugün

Yeni bir para sömürme taktiği.
dondurma yöntemi hayatı uzatmadığından hayır olabilecek soru.
Hayır çünkü bu şekilde dondurulmuş tek hücreli canlıların bile büyük çoğunluğu tekrar hayata dönmüyo kaldı ki bizim inanışımızda imkansızdır her fani ölümü tadıcaktır.
ölümü önlemenin tek yolu var, entropiyi ihlal eden bir yol bulmaktır.

insan dıştan enerji almadan varlığını sürdüremez işte bu yüzden dışa bağlıdır ve bu düzen sürekli bozuluyor.

eğer böyle bir ihtiyaç kalmazsa ya da kendi içinde bunu sağlarsa enerji azalmayacağı için ölüm de olmayacaktır.

ben bu fikrin uzak olduğunu da düşünmüyorum çünkü big bang denen bu açıklamada düzensiliğe meyil var ama düzen oluşmuş. yani entropiyi ihlal eden bir yan var, eğer bu çözülüp insana bilinçli uygulanırsa o halde ölüm olmaz. karmaşıklığı düzene çevirip bozulmayı önleriz çünkü.
Kafa nakli gibi bir istir .
aciz insan davranışları bunlar ,öleceksin kurtuluş yok.
ölümü neden yemek istediğinizi bilmiyorum ama dondurma yönetiminin pek işe yarayacağını sanmıyorum. cornetto alın 2 lira. daha uğraşsız.
Ölüme engel değil. sanmiyorum ama belki bir ihtimal ölümü erteleyebilir. Olume engel olmadiktan sonra ne ise yarayacak?
Ayrica ölüm bile bir nimet. Bir yaşa geldikten sonra. Başkalarina bagli yaşamaktansa onlara kulfet olmaktansa oleyim daha iyi.

Dondurma yontemini kabul etmem de vampir yapacak bir edward olsa ne iyi olurdu. Sigh.
Şöyle olabilir;
Tedavisi henüz bulunamamış bir hastalığa sahip bireyi dondurup 50 yıl sonra çözdürürsen, 50 sene sonra o hastalığın tedavisi bulunmuş ise ömrü uzatılmış olur. Onun haricinde dondurmak ölümü yenemez sadece bir süreliğine öteler.
dondurulursa proteinler ölmez, donar. ısı verilirse eski haline döner. fakat tam işe yaramaz sanırım.
ölümsüzlüğü bulunca beni mikrodalgada çözdürün.
ama çözdürün ha ! (çözdürmeyi unuttular)
Buzullar içinde günümüze kadar ulaşmış olan fosiller akla gelince yapılabilirliği anlaşılacak olan eylemdir.

Nafile bir eylemdir ancak 'umut' işte. Bilime bir katkısı elbet olur.
Dondurma bile olsa ben ölü yemem.
Sadece kafamı dondurmak ne işime yarayacak ayıptır sorması? Ha dondurma yöntemi ile bir gün tekrar dirilme ve sadece kafayla yaşama gibi bir şey bulmaları söz konusu olursa tebrik edeceğim. Ama şu an için cidden sadece para tuzağı. Düzgünce dondurmadıklarına bile eminim. Ayrıca bedenden ziyade ruh değil mi bizi yaşatan? Dondurduğun bedene ruh mu çağıracaksın ileride ne yapacaksın bu insanlar niye böyle salak salak işlerle uğraşıyorlar?
Yenilemez. Çünkü o insanı her çözüşünde yaşlanmaya devam edecek ve bu, bu şekilde devam edicek. Böylece en sonunda yine ölecek.
(bkz: anlatabildim mi)
güncel Önemli Başlıklar