bugün

Insanı ürkütüyor. Issız sessiz bir ormanda tek basima yürürken. Ki bir daha yapmam.
Calilarin arasında bir ses duydum. Baktım ayı sandım önce. Hirladi baya. Baktım orta boy domuz. Yürüdüm. Uzaklasinca koştum tabi.

Alıştım yilanlara tilkilere domuzu ilk kez görüyorum yakından. Sürüsü yoktu iyiki.
Kuşadası milli parkta vakayı adiyeden.
Etrafta tirmanacak biyer yoksa oturup kaderinize aglayin. Kacamazsiniz cok hizli kosarlar. Ayiyla karsilasmak kadar olmasada cok korkutucudur yaz gunu soguk terler dokersiniz. Dun basima gelmis hadisedir agacta 30 dakika boyunca gitmesini bekledim. Arada bi agaca kafa atiyordu. Sonra baska domuzlari gordu ve hep beraber gittiler.
Yaban domuzu dediğimiz hayvan hasan ali kaldırım gibidir, ne zaman ne yapacağını asla tahmin edemezsiniz. Bu da onu tehlikeli yapar.

Devamlı arazide olan birisi olarak şunu söyleyebilirim; siz de bu hayvanla karşılaşabileceğiniz ortamlarda geziyorsanız, bu yazıyı mutlaka okuyun;

http://www.tekbasinadaolur.com/yaban-domuzu/
korkutan durum. geçen yaz bir ormanda yürüyüşte denk geldim. arkadaş da vardı yanımda. dedi ki zigzag çizerek koş, yakalayamaz. aynen dediği gibi yaptık. hayvan bıraktı sonra bizi kovalamayı.
Kuşadası milli parkta çok normalleşmiş bir durum. Saat 7 de çıkışlar olduğunu hayvanlar da kavramış olacak ki 7 ye gelirken saat insanlardan kalanları yemeye iniyorlar masaların etrafına gruplar halinde.
Silahlı değilseniz saldırır öldürür amk melunu olabileceği yerlerde umarım olmazsınız.