bugün

Evet bugün duydum.
Kesin mâlum partiyi destekleyen bir vatandaştı.
Bide bu kişiye hak veren yardakçıları vardı.

Nohutu bile dolarla ithal ettiğimizi bilmiyorlar tabi.
bir filozof sözü. bu mertebeye gelmek yıllarını aldı bu filozofların.
arabasına her zaman 50 liralık benzin alan tiptir.
(bkz: murat bardakçı nın dolar hakkındaki yazısı).
görsel

Dehşete düşüren tiptir.

Tanrım okurken gözlerim kanadı. Böyle tipleri çeşitlilik olsun diye mi yaratıyorsun?

Ayıptır günahtır ya.
tl'nin dolar karşısındaki düşününü ve küresel ekonomide yok oluşumuzu anlamayan çomar beyanatıdır.

bu ülke de pirinç bile ithal edilirken ve edilen pirinç bile dolar ile alınırken "ben tl kullanıyorum bana ne be?" diyen tip ancak çomardır.
Doları sabitleseler ya * mesela hemen yarın 1 usd 10 liraya sabitlensin. 10 ay sonra düzenleme yapar 1usd 12 liraya sabitlenir. Piyasa en azından 10 aylık evrelerde önünü görür. Yoksa böyle giderse ardını görecek.
zaten sorun da orada ya... aslinda olay dolarin yukselmesi degil tl'nin deger kaybetmesi. sen ve ulkene ait her sey deger kaybediyor farkinda degilsin.
üzerine acilen dolarizasyon atılması gereken, doblonun arka camına tuğra yapıştıran birinin beyanıdır.
hiçbir şey üretmiyoruz ve her şey ithal, tüm tüketim malları dolara endeksli ve türkiye dolar ile borçlanmış durumda iken hükümete yalakalık yapacağım diye aptallığın ve orospuluğun lüzumu yok, çok yazık. bu tipler çoğunlukla medya ve sosyal medyadaki maaşlı köpekler yoksa ilkokul mezunu dolmuş şoförü ya da bir lise öğrencisi bile türkiye'nin iflas ettiğini biliyor.
olay kendi cebine yansıdığı vakit direkt dava diye tasvir etmeye çalıştığı saçmalığı jet hızı ile satacak, yeni bir sağ parti arayışına girecektir.
sessizce oradan uzaklaşın boşuna anlatmaya çalışmayın imkanı yok olmaz akaryakıttan felan hiç bahsetmeyin çünkü o sadece 50 liralık alıyor.
Ekonomiden anlamayan ve anlayamadan olan, evlenirse kocası ne alırsa onu yiyip giyecek olan, eğitim düzeyi düşük kişidir. Ak troll olma ihtimali yüksek.
çomardır.
yakında o lirayı da bulamayacağının farkında olamayacak kadar şuursuz olandır.