bugün

kendim de "sen" diye karşılık vererek geceleri rahat uyuyabildiğim hareket. yo hayır, ironi falan yapmıyorum. doktorlar bu hareketi -zannımca- genelde kibirlerinden yapıyorlar, zîra hastayla olan münâsebetlerinden bunu anlamak kolaylıkla mümkün. aslında "sen" diye karşılık vermekten biraz daha fazlasını yapmak gerek ama işte.
(bkz: sen derken başganım)
doktorların yüzde doksanında görülen "ben senelerce okudumda giydim bu önlüğü sen kimsin lan dingil" dercesine hastaya karşı takındıkları tutumdan kaynaklanan hitap şeklidir.
özel hastanelerde pek karşılaşılamayacak hatta mümkün olamayacak durum.*
türkiyedeki doktorlar, davranış türleri, tempra model götleri, kendilerini bir bok sanmaları, hastaya boka bakar gibi bakmaları ve o dünyanın en değerli insanları olduğu hissine kapılmanıza sebep olan traştan verdikleri meşgul görüntüleri ayrı bir hastalanma sebebidir. pedagojiden, davranış ve insani algıdan uzak dangoz tavırlarını tedavi edebilmesi için sırf doktorlara hizmet veren yeni bir tıp alanı oluşturulmalı bence.. (bkz: buradan yetkililere sesleniyorum)
Başbakan, ana muhalefet partisi başkanına sen diyor doktor napsın?
Agızlarının ortasına vurası gelıyor ınsanın denecek hıtap seklıdır.

Once ınsan oldugun ıcın kendıne saygın olsun aa lale yoksa sen de catır catır sıcıyorsun sıcan adama saygı duyulmaz dunyada.
muhalefet liderinin sn başbakana hırsız dediği ülkede normaldir.

Ayrıca sen kelimesi samimiyet belirtisidir.
zaman zaman kendilerini herkesten üstün görmelerinden, zaman zaman da hastalığınız eğer çok kötüyse bir rahatlama etkisi oluşturmak istemelerinden.
zaman zaman kendilerini herkesten üstün görmelerinden, zaman zaman da hastalığınız eğer çok kötüyse bir rahatlama etkisi oluşturmak istemelerinden.