bugün

devletin babası dağa çıkmış askerlerimizle çatışan çocuklara ödenek ayırmasına bağlıyorum kocayı dağa yolla 5-10 çocuk yap devlet veriyor parasını zaten .
inançlarından dolayıdır. alevilikte korunma olayı yoktur, olduysa oldu temel sebebidir.
Yanlıştır. Doğurganlık çok değil, doğum oranı fazladır. Doğurganlık nicel değildir.
yapacak başka bişey yok soğukta sekiz ay evin içinde kapalı.
hanım bugün ne yapalım.
ses yok ?
tamam o zaman çocuk yapalım.
Dün facebook'ta bir kürtle konuşuyordum, gaza getirdim, ağzından patır patır şu sözler döküldü:

Asure- kaç çocuğun var?
Kürt - 3
Asure - Kaç yaşındasın?
Kürt - 28
Asure- Yuh daha o yaşta üç çocuk? Kırkına kadar onu bulursun (espri eki eki gülümsemesi)
Kürt - Olur tabi davamız için canımız feda çocuklarımın da canı feda.
Asure- Yani pkk'ya katılsınlar savaşsınlar diye mi çocuk doguruyorsun?
Kürt - Em küm orm.
nedeni doğu da sanayi olmamasıdır. insanlar gelir için tarım, hayvancılık yaparak para kazanıyor. bunun için bazıları kız çocukları olunca bir defa yapıp erkek olmasını bekliyorlar. diğerleri işlerini yetiştirmesi için çocuk yapıyor. sebebi budur.
lohusalığın bitmesini dört gözle bekleyen abazalıktan duvarlara tırmanan lohusalık bittiğinde yerleştirip hamile bırakıp sigarasını yakan tip.

not:karı ömrünü hamilelikle geçiriyor 6-7 yaşındaki kız çocuğu kardeşine annelik yapıyor.hangi birine yetişecek aq senede bi tane yapsa 20 senede 20 çocuk bi sene fire ver 19

yapıp yapıp sokağa salıyorlar.bi olayda geberdiğinde de devlet bize bahmir kan parasını alamıyoruz.
şaka lan şaka alıyoruz devlet baba bize iyi bakıyor...
çocuğuna bile değer vermeyen garip bi ırk.
Çünkü
Şehirlere bombalar yağardı her gece. Biz durmadan sevişirdik...
hepsi kısırlaştırılmalı.

gizli gizli vatanın sağlığı için yapılması gerekir.

yıllar önce yapılsaydı şimdi terör falan kalmazdı.
nesli kurur giderdi topunun.

ne diyordu terörist yeğeni ölen hala!
beşikteki çocuğumuzu büyütür yine dağa göndeririz.
davamız bitmeyecek.
Doğuda hala insan gücü kullanılıyor. Tarlada kırda bayırda dağda lazım oluyor çocuk. Kaç çocuk varsa okadar güçlüsün.