bugün

seda akgül'ün aykırı sorular programın da tanıtımını yaptığı kitabı.

Televizyon programcısı Seda Akgül’ün, kadınlık ve erkeklik hallerinin keyifle anlatıldığı “Dişilik mi Kişilik mi?” kitabı hem erkekler hem kadınlar için farklı bir macera olacak.
Uzak durulması gereken erkekler, erkekler neden aldatır, kadınların sırları, erkekler ne ister, kadınlar ne ister ve birbirinden ilginç kadın tipleri…
Denir ya “hepsi ve daha fazlası” bu kitapta.
seda akgül'ün 11. baskısını yapmış kadın-erkek ilişkileriyle ilgili komik kitabı..

internetten sipariş verdim.. pempe cildiyle bir kadın tarafından yazıldığını haykırıyordu.. pek adetim değildir böyle magazinsel konular..kitabı teslim alan babam hayretle gözümün içine bakıyordu, açıklama yapma gereği hissettim kendisine.. çünkü kitap bir kadın kitabı..

kadınlara erkekleri anlatıyor.. kitap, erkek tasnifleriyle başlıyor.. kadın-erkek ilişkileriyle devam ediyor.. son kısım ise bekar bayanların tasnifiyle bitmiş ki, kitabın başarısız bulduğum kısmıydı..

kitabın en hoşuma giden kısmı ise "erkekler şefkat görmek değil, şefkat göstermek ister" kısmıydı.. gerçekten haklı tespitlerden en haklı olanıydı.. bir de erkek tasniflerinden "enteller" kısmı beni çarptı.. kendimden bir şeyler buldum o bölümde.. yazar gerçekten iyi bir gözlemci..

dişilik mi kişilik mi? sorusuna cevabım, bir erkek olarak, önce dişilik sonra kişilik olurdu.. biz erkekler böyle çalışıyoruz maalesef, evlenmek için einstein aramıyoruz.. bence yazar kitabın önsözünde, bu soruya cevap vermiyorum iddiasında olsa da benimle aynı kanaatte..
içlik diyerek sıçmak istediğim kıyaslama. Üşüyoruz, napalım.
kişiliğini kullanarak dişilik oluşturmak.
ikisi de.
dişilik mi kişilik mi bir insanın doğup ve öldüğü bir güne kadar kişilikli oması lazımdır. kişiliği olmayan bir insanın dişiliği olsa ne yazar olmasa ne yazar. kişiliği olamadığı anda dişiliğini her an kullanabilir. eşini aldatma eğilimine bile girebilir.

kişiliği sağlam olan bir bayan eşine sadık olur. ve toplum içinde itibar görür. ve saygı duyulur. bizim toplumda yaşayan insanların bazıları kişiliği sağlam olmadığından dolayı eşinden ayrılmıştır. ve çok nadir bir şekilde eşinin dişiliğinden şikayet eden çıkmıştır. kişiliksiz insan gereksiz insandır.
hormonlarin yonettogi su dunyada ne desen bos.
dişiliği kişiliğinin önüne geçmiş ya da dişiliği ile bir yerlere gelmiş o kadar çok kadın varken güzel yurdumda, kişilik karakter aramak boşuna bir çaba olur ne yazık ki !
başlığa yazdıktan sonra elime alıp okuduğum ve okuduğuma bin pişman olduğum kitaptır.

sen nasıl bir yazarsın oyucuya ''erkeklere ilk günden vermeyin kızlar'' diyebilirsin diye sorgulattırıyor. okuyunca bir pucca bir güzin abla esintisi yaratabiliyor.

pişmanlıktır.
günümüz şartlarında mülakatlarda bile dişilik kişiliği yiyor vaziyetteyken kişiliği kim umursasın ki.
kişilikli bir dişilik.
(bkz: tavuk döner)
(bkz: cicik) diyorum ben.
Dişilik alır... kişilik kimsenin umrunda değil.