bugün

Az önce macro belgesel kanalında şahit olduğum, ağzımı açık bırakan bir olaya dayanan öneridir. Olay şöyle ki; ereksiyon halinde, çiftleşme dönemi gelmii bir erkek abazalığından kendini ağaçlara sürterken çiftleşme adayı olan söz konusu dişimiz onu şaşkınlıkla izlemektedir. Seslendirmenin deyimiyle; "birazdan başına gelecekleri tahmin etmekte ve bunun dehşetiyle irkilmektedir." Ardından olaylar gelişir ve erkek filimiz bu kancığı kovalamaya başlar. insanca "ay beni sikiyolar. imdaaat!" manasında olan çığlıklar atmaktadır yakalandığında. Buraya kadar her şey çok normal. Bişdiğin tecavüz bu. Tüh kaka erkek fil değil mi? Evet. Ancak erkek fil tam üzerine binecekken aniden kaçmaya başlar. Daha güçlü bir erkek dişi filimize göz koymuştur. Buna karşılık az önce sikişmekten tırım tırım kaçan kendisi değilmiş gibi daha güçlü olan erkeğin altına seve seve yatmakta... Evet arkadaşlar. Örnekte de görüldüğü gibi her canlının kaşarı, her canlının kezosu oluyormuş. Ben bugün bunu öğrendim.

Editto: beni eleştiren, eleştirirken güldüren, güldürürken düşündüren entrylerinizi de artılayan benim. Bilin istedim kekocanlar.
ne desem bos dedigim filler hakkindaki gorustur. bu kafalar icin ne gerekiyor, onu dusunuyorum ben.
belki izmirlidir bu fil, şayet öyleyse istisnadan sayabiliriz bu durumu.
dişi zürafaların küstah olmasının yanında bir şey değildir.
**
sabaha kadar insan belgeseli izledikten sonra kendini yine başka bir belgeselde kaybetmiş yazar tanımıdır.
daha beteri vardir. deniz aslanlari karada ciftlesirken yanlarinda bulunan yavrularini eziyolar. ve ciftlesmeye ara verelim su cocuk altimizda oluyor demeden duzusmeye devam ediyorlar.
(bkz: yaran başlıklar)

Edit: tanım yapmak zorunda hissetim kendimi.
17 yaşında, full siyah giyinen, atarlı rap şarkılar dinleyen fildir.
Lakin horoz en az 10-15 dişiden oluşan kolonisine sıradan soluksuz atlarken uwww ne kadar kudretli bir erkek ne kadar mahir ve lider bir erkek oluyor,

Hı hı tmm oldu o zaman. Hep cinsiyetçilik hep.

Dişi fili ben buradan lookin olarak testekliyorum. Verme bacım burnu sürtsün itin. ihihihihi.
O hortum karşı cinste olsa ben de irkilirim amk. hortumu böyleyse.... sabah sabah ibretlik tespittir.
doğru bir tespit değildir. yahu gariban dişi fil çiftleşmeden sonra iki yıla yakın bir süre hamile kalacak.. sonra doğurduğu yavrusunu sağ salim erişkinliğe ulaştırmak için yapmadığını bırakmayacak... uyuz, zayıf bir erkek filin yavrusunu taşımak için neden tüm bunlara katlansın? elbette güçlüsünü, sağlıklısını tercih edecektir.

hayır, o değil, dişi fili eleştirenlere maymun gibi bir kadın kısmet olsa dönüp bakarlar mı? bakmazlar elbette... üstelik gebe kalacak taraf kendileri olmadığı halde...
(bkz: fillerin efendi erkek yerine piç tercihi)