bugün

günü - gecesi tv lerle geçen yurdum insanının içine düştüğü durumdur. bir aralar kurtlar vadisi dizinde ölen bir karakter için sela bile okutulduğu olmuştu.
kurtlar vadisi adlı "tamamen kurgu dizi"de çakır karakteri öldükten sonra halı saha maçına siyah bantla çıkan ve maçtan önce saygı duruşunda bulunan takıma saygılar.
bazı dangalakların sözlük nicklerini bile dizi karakterlerinden aldığı bile görülmüştür.
beyinsiz, dingil ve hayal dünyasında yaşayan insanların kapıldığı salaklık.
annelerin her dizide olayı gerçekmişçesine irdeleyip tüm dizi boyunca sürekli yorum yapması olayıdır.
tam bir mal olduğunuzun bariz göstergesi.
günde ortalama 4 saat televizyon izleyen toplumlarda şaşırılmaması gereken durum. elinde mendille dizi izleyen ne insanlar tanıdık şu ülkede.
izlemediğim halde muhteşem yüzyıl dizisinin ilk bölümünden sonra binlerce şikayet alması buna en güzel örnektir. madem bu bir dizi , madem bir kurgu unsuru var bu kadar ciddiye alınmaması ve tarihle bire bir aynı olmaması gerekir. ha , bunun şov amaçlı kullanılması ne kadar doğrudur? o da tartışılır.
+ aşkım osman suya düştü.

- eee napayım aq, denize atlayıp kurtarayım mı?

+ ama hava soğuk, ufacık çocuk yüzme de bilmiyordur kesin.

- babasının götünün dibinden ayrılmasaydı o da ya. onun tasası da bana mı düştü?

+ o değil de savaşın anası yaseminin elinden çocuğunu almaya çalışıyor. yasemin de savaşı bıraktı, ayrıldılar.

- vardır yaseminin başka tokmakçısı, üzülme sen. tilki döner dolaşır gelir kürkçü dükkanına.

+ odunsun.

- onu bırak da spartacus te zeynanın memelere görüküyo, kadın kırkı geçti ama hala taş.

+ ebeni be ti ebeni...

-
prison break gibi bir diziyi en gevşeği bile ciddiye alır adım gibi eminim.
çakır öldüğünde cenaze namazı kılan insanların yaptığıdır. bir de gazeteye ilan vermişlerdi. trajik.
bazen insan psikolojisinin içine edebiliyor. şöyle ki:

yıllardır çocuğu olmadığı için küçük osman' ı * kendi öz oğlu gibi benimseyip seven, bir bölümünü bile

kaçırmayan, tvde adeta onunla yaşayan, hatta ve hatta hani o halatı ayağa takılıp denize düştüğü sahnede ciddi

anlamda sinir krizleri geçirerek bir hışımla ekranı delmek isteyip de halatı oraya koyanı öldürmeye gitmek isteyenler bile var.

bazen annelerin de olaya kendini fazla kaptırmalarıyla faturayı çocuklarının üzerine kesmeleri de cabası.
Bu konuda Diriliş Ertuğrulcuların eline kimse su dökemez.
" merve'yi öldüresim geliyor amk " dedirtti.
Geçen bankaya gitmiştim. Bi bölme vardı şifreli. Güvenlik görevlisi şifreyi girerken çaktırmadan baktığımı ve bir gün soyacak olursam lazım olur diye düşündüğümü farkettim.

Bilin bakalım hangi dizi.
kadınlarımız dizileri ciddiye almasa, yer yüzündeki hiç bir güç onları tv nin önünde efsunlanmış gibi çakılı tutamaz.
dünyadaki oksijen israflarının tespitinde etkili bir yöntem.