bugün

başlık tam olarak şudur;
akp nin bayram mesajları ve dirilen kuvayı milliye ruhu.

bedeli kan da olsa, can da olsa, müebbet de olsa yazdım, yine yazarım çünkü ihaneti gördüm.

tüm yazılı ve görsel medyaya dağıtılan mesajlardır.
30 ağustos ramazan bayramı nedeniyle yayınlanan mesajlarda islam alemi, somali dillendirilir ama nedense zafer bayramımıza vurgu yapılmaz hatta vurguyu bırakın milli bayramdan bahsedilmez bile.
30 ağustos sabahı tüm ülke kenetlenmiş kurtuluşu müjdeleyen kuvayı milliye ruhu ve o ruhu inancıyla şekillendiren atatürk e dua ederken gelir insanın gözünün önüne.
aynı 30 ağustos sabahı o ruhu hayata geçirmek için can vermiş şehitler ve tüm yaşamını milletine adamış önderleri ne yazık, hatırlanmaz, ötelenir.
gözleri dolar insanın, üzülür milleti adına, şehit askeri adına, unutulan değerleri adına, atası adına, kendi adına.
üzülür ve iki damla gözyaşı süzülür yanaklarından.
sessizdir çünkü elinden birşey gelmez.
son çare atasına sığınır yine. alır eline nutku ve okumaya başlar.
kimseyi aramaz, kimseyle bayramlaşmaz, hiçbir yere gitmez, kimseyi ve hiçbir şeyi görmez olmuştur gözleri, okur, okur.
taki bu saate kadar.
evet akp nin bayram mesajları sayesinde lise yıllarında iki, üç günde okuduğu, zaman zaman eline alıp, birkaç sayfa okuyup bıraktığı, aziz atasının türk milletine seslendiği nutkunu neredeyse 24 saat içinde bitirir.
yorgundur, uykusuzdur, yarı baygındır ama yüreği huzur dolmuştur tekrar.
tekrar kuvayı milliye ruhu ile dolmuştur bedeni, beyni ve kalbi.
gaflete, delalete, hıyanete rağmen dimdik ve kararlı olması gerektiğini, asla ve asla yılmadan yoluna devam etmesi gerektiğini gayet iyi anlamıştır.
dün eğilen başı dimdiktir artık, dün ağlayan gözlerde umut ışıkları parlamaktadır artık, dün bir mengeneyle sıkılmışcasına acıyan kalbi, ritmini bulmuştur artık, yılgınlık zamanı değil, anlamıştır artık.
tüm kaleler tek tek düşsede son kale olmak zamanıdır, idrak eder artık.
tüm tersaneler zaptedilmiş olsada yüreğindeki gemileri gönül okyanusuna indirme zamanının geldiğini bilmektedir artık.
bütün ordular dağıtılmış olsada, gönül ordusununasla teslim olmayacağına inanmıştır artık.
tüm toprakları işgal edilmiş olsada, beynini ve yüreğini, damarlarındaki asil kanı ve inançlarını kimsenin işgal edemeyeceğine yemin etmektedir artık.
her ahval ve şerÂit içinde tek vazifesinin türk istiklal ve cumhuriyetini muhafaza ve mudafa etmek olduğunu brkez daha idrak eder ve damarlarındaki asil kanın köpüre köpüre, damarlarından taşa taşa, şakaklarını yırta yırta ruhunun esaret zincirlerini parça parça edişine şaşmaz.
tüm cumhuriyet muhafızları yazılı ve görsel basında kuvayı milliye ruhuna yapılan saldırıyı ve atamızı unutturma çabasını görmelidir artık.
ben muhafız değilim, ben sıradan bir vatandaşım diyenler olacaktır.
unutmaki 30 ağustoslara düşmanı vatan toprağından defetmek için hazırlanan mehmetçikler de sıradan yurttaşlar, sıradan insanlardı.
onlar anadolunun bağrından şahlanıp gelen türklük ülküsü ile yek vücut durdular düşmanın karşısına.
kundaktaki bebeleri ile koştular analar cepheye, dedeler bastonları ile, nineler kazma, kürek koştular.
doktoru, mühendisi, işçisi, çiftçisi, askeri, komutanı tüm mevki ve makamlardan soyunup tek bir yürek, tek bir şuur ve tek bir irade gibi düşmanın namussuzluğuna son verdiler.
hala ben sıradan bir vatandaşım diyorsan, durma devam et zira senin boşluğunuda dolduracak inanç, cesaret ve yürek bizde fazlasıyla mevcut.
eninde sonunda bu sis dağılacak ve türk milletini yolundan çevirenler, cumhuriyet düşmanları hesap verecekler.
sıra bizde diyorlarya, bilsinlerki sıra onlarada gelecek.
o güzel günler gelecek.
kurtuluşu müjdeleyen kuvayı milliye ruhunu farkedin artık türk evlatları.
farkedin artık ihaneti.
farkedin ve kendinize gelin.
yandaşı olduğunuz düzen ruhunuzu, kimliğinizi, geçmişinizi, geleceğinizi kemiriyor, anlayın artık.
anlayın ve safınızı iyi seçin.
yanlış safta durursanız bu millet size acımayacak bunu iyi bilin.
(bkz: milleti milletle tehdit etmek)
aslında ölmemiş olan ruhtur.

tamam, yarından itibaren ülkecek bütün seçmenler chp ye oy verecek. ülke kurtulacak, bunun için çalışmalara bizzat başlıyoruz, yeter ki artık o güzel günler gelsin. gelmedi gitti amına koyduğumun güzel günleri, siktiğimin ülkesi ikiye bölündü mutsuz taraf hala neler peşinde. ötekileşirilmiş miş zafer bayramı. yarak ötekileştirildi, ankarada hiç olmadığı kadar coşkuluydu bu bayram kutlamaları. o askeri araçların geçişini izlerken ben bile kendi ülkemden tırstım lan, o uçakların geçişi hele. hala ne ötekileştirilmesi? bazı illerde dini hassasiyet biraz yüksek olabilir (trabzonda geçit törenini 10 kişi izledi) ama bu demek değildir ki ülke milli benliğini dini bayrama sattı.

bu topraklarda yaşayan her türk vatandaşı, kimin torunları olduğunu bilir.