bugün

son zamanlarda moda olan akım. gerek sözlükte gerek facebook gibi bazı internet aleminin sosyal alanlarında yapılandır. kim daha çok dini içerikli görsel paylaşırsa o daha müslüman olduğu sanılmakta. öyle bir şey yok uyandırın kerizleri.
boyle musluman olunmuyor ancak icki masasinda kariyla kizla fotograf paylasilinca da olunmuyor. bilgilendireyim dedim.

he simdi bunun uzerine ama kimse kimsenin dinine karisamaz bu onunla allah arasinda olan bisey yeaaa diye aglagacak biliyorum. bak iste bende onu demek istemistim iste.
çeşitlilik sunan müslüman olma şeklidir.

önceden paylaşmayan müslüman değildir diye direk dışlama yapıyorlardı. şimdi dokundurarak paylaşıyorlar. (bkz: müslümansan paylaşırsın zaten)
bunun bir de sosyal medyada hayırlı cumalar deme versiyonu vardır.
genelde gençliğinde fırtına gibi esen ama koca bulduktan sonra kapanıp ev hanımlığına geçen kızlarımızda görülür.

her cuma 'hayırlı cumalar' yazıp durum güncellemeyi de eksik etmezler.
bide "allah" yazısının "a" 'sını büyük yazarak sevap işleyenlerin dramı var. Filmi bile olur. Oscar da alır mı ? alır.
özellikle de hasta bir çocuk fotoğrafı altında 1 beğeni 1 lira, 1 yorum 5 lira, 1 paylaşım 10 lira, üçlü kombo paha biçilemez, yanında bir arkadaşını da getirene götümüzü ziktiriyoruz tarzı dini fotoğraf paylaşımı çok trajikomiktir.
lan mal mısınız. hadi bunu yapan uyanıkta, sen niye bu kadar geri zekalısın.
(bkz: kanayan gül)
genelde bir adet kırmızı gül resmi üzerine süslü font ile yazılmış anlamlı sözlerle kombine edilen davranıştır.
Güneş muhakkak batmaktadır, şöyle öğle vakti, güneşin parıl parıl parladığı, masmavi, iç ferahlatıcı bir gökyüzü göremezsiniz. Hep iç kapalılığı, hem boğucu ortam.
sözlükte bolca bulunan bir durum. namaz böyle kılınmıyor biri bu dingile anlatsın.
''cumanız mübarek olsun'' yazılı mesaj paylaşır ama cuma namazına gitmezler(erkekler).
peygamber efendimizin (sav) iffet ve haya ile ilgili sözlerini paylaşır ama gerçekte her türlü kaşarlığı yaparlar(kızlar).

elbette paylaşılırsa güzel olur ama çoğusu bunu gösteriş için paylaşır.
boş kafalı ateist olmaktansa yapılması güzel eylem.

neyse aklıma geldi bu.
Bunların diğer versiyonu hz.Muhammed(s.a.v) i öven entryler giren karakterdir.Böyle olunca sevap kazandığını falan sanır.Yazık lan.Din bu kadar basit sanki.
bir her cuma günü, cuma mesajı atarak müslüman olanlar kadar değildir.