bugün

tatil tatildir tadını çıkarın.
gelenek ve görenekler doğrudan kültürü oluşturur. kimse kültürünü laiklik için çiğnemez. kaldı ki kültür bir toplumun herşeyidir. *
Evet aykırı görünebilir ancak laiklik dinsizlik demek değildir sonuçta. dolayısıyla devlet, halkının çoğunluğunun tabi olduğu dine karşı istisnada bulunması gerekir. laikliğin başkenti fransa'da noel tatil değil midir? ve elbette pazar günlerinin tatil olması da tesadüf değildir.
bir genç düşün, bu fikir beyninde ilk oluştuğunda: ''nasıl oluyor lan'' deyip laikliğin ne olduğunu anlama isteği uyanan ama sonra ''sohbetteki abiden daha iyi bilemem herhalde'' diyerek vazgeçen.

işte o gencin kafasını hala kurcalayan problem.*
(bkz: laikliği olduğundan daha itici göstermeye çalışmak)
hala laikliği anlayamamış gerizkalıların söylemidir.
laiklik dini redetmez. aksine hepsine eşit ve objektif davranır.
memurlar icin mukkemmel bi haber olan bayam tailini devlete karıstırmayın kılıctar oğlu cok kızar.
dini bayramlarda tatil kararını meclis alır, meclise meclis tarafından teklif verilir, meclis de bunun kaç gün olacağını belirler ve kabul eder.
laiklikle ne alakası vardır anlaşılamamıştır.
soruyorum bu ulkede ne laklige aykiri degil ki? diyanet baskanligi degil mi? okullarda din egitimi verilmesi degil mi? ben laik olalim veya musluman olalim demiyorum ama bu rejimin bi an once karar vermesi lazim laik misin musluman misin?
hayali bir durumdur.

öf yeter ya laikliği dinsizliğe eşit görenler hem laikliği savunanlar hem de karşı çıkanlar. vay arkadaş! duyan da ateizmin birinci kuralı sanacak laikliği.

herkesin inancı kendinedir gereksiz tartışmalardır bunlar. kimse kimsenin fikrini bir nanogram bile değiştiremez. (bkz: bir cisim olarak fikir)
ramazan ve kurban bayramlarının resmi tatil olmasının tek sebebi insanlar için tatil imkanı olmasıdır. bu günler tatil değilde tıpkı cuma namazı gibi ibadet günleri/zamanları olsaydı devlet kesinlikle bu bayramları tanımazdı. tıpkı cuma günleri/namazları gibi işte.
siz laik kalin ben gidiyom. (bkz: aa nasil ya bizde de beyin var)