bugün

bir yazarın karşılaştırmalara karşı isyanıdır.

kardeşim ben kimseyi seçmek durumunda değilim! Atatürkçüyüm diye "dinsiz" diyemezsiniz! Yahut gün gelip dinimi savunduğumda, "yobaz" olamam! yeter ulan! Atatürk'ün ilkelerine bağlıyım! Atatürk'ü çok seviyorum! Size mi kaldı benim dinimi sorgulamak densizler?

Kıyaslamıyorum ulan! Atatürk ile dinimi kıyaslamıyorum! Atatürk ile Muhammed (s.a.v.)'i kıyaslamıyorum! Birisini illa ki seçmek durumunda kalmak istemiyorum! Bırakın ulan insanlar istedikleri gibi yaşasınlar! Bırakın ulan kimi isterlerse sevsinler! Yetti lan yıllardır aynı tantana!

Bu mu lan sizin saygınız? Sonra "saygı bekliyoruz" dersiniz!

Kıyaslamıyorum kardeşim! Rahat bırakın amına koyayım ya insanları! ister müslüman olsunlar, ister ateist, ister deist, ister hristiyan! Size ne amına koyayım?

Lan bir kere artık şu küçük beyninize sokun! Atatürkçülük; din, mezhep ya da herhangi bir inanç meselesi değildir! Lan biz şükran duyuyoruz adama! Anamız babamız belli oldu! Irkımız belli oldu! Onun bunun çocuğu olmadık! Daha neyin tartışması bu?

Neyse konuşuyorum da boşa konuşuyorum. Sik sik konuşuyorum işte.

son olarak;

kıyaslamıyorum ulan!
misyoner ve hristiyanların cirit attığı sözlükte müslüman kalabilmek daha doğrusu her tepkiye cevap vermek zordur hatta imkansızdır, takma kafana, o pis misyoneleri bu başlıkta deşifre etmen herkes için hayırlı olur.

(bkz: misyoner sözlük yazarları)
sözlük yazarının isyanı.
şimdi gözü gören kafası azıcık çalışan herkesin yapabileceği bir inceleme yapılsın; 2 bilemedin 3 gün sadece uludağ sözlük özelinde soldaki başlıklara bakılsın.
başlığın altında yazılanları da inceleyebilirsiniz ama zaman kaybı olur genelde başlığı açan yazar -> altına girilen ilk entry -> onu destekleyen ve karşı çıkanlar genelde tahmin edilebiliyor:

* terör örgütü kurucu ve üyelerine övgüler, kahraman göstermeler, haklı göstermeler, sike sike bu adamlara itaat edeceksiniz demeler;

* neydüğü belirsiz kendi memleketine gelmeye tırsan emekli bir vaizin etrafı ve eşrafı, sözleri kitapları, bunu tutup yere göğe sığdıramamalar ve yüceltmeler, en olmadık iltifatlar hatta ve hatta şirk koşmalar, yapma etme eyleme diyeni de dinsizlikle imansızlıkla yoldan çıkmışlıkla ateistlikle suçlamalar hakir görmeler;

* kendi yaşadığı ve vatandaşı olduğu ülkenin sınırlarını değiştirilmesine, topraklarından kallavi bölge koparılmasına razı olmalar hatta bunun böyle olması gerektiğini savunmalar, terörle mücadelede ölen şehitlerin hiçe sayılması sakat kalanların umursanmaması umursayanları da aşağılamalar hakaret etmeler;

* cumhuriyetin kurucusuna, canını dişine takıp kar kış kıyamet kavurucu sıcak demeden canını ortaya koyan istiklal savaşı askerlerine küfür, aşağılama, hakaret etmeler, aslında bi bok yapmadılar ya gaziyi de çok büyütüyosunuz ya selanik li birisiydi babası belli değildi anası şöyleydi zaten " alkolikti " ayık gezmezdi onu yaptı bunu etti ezanı türkçeye çevirdi diyerek sürekli her dakka hedefte tutmalar görülecektir.

şimdi bu kadar şeyi yazıp çizip hatta eskiden yazılmış şeyi gene altına kahpece bir entry daha girerek sırf ortalığı sikiştirmek için gündeme alan tipler varken hatta bir tanesi daha anasının amından yeni peydahlanıp " o misyoner şu misyoner e diğeri de misyoner aman allahım bunların hepisi misyoner yok mu beni sikecek bir misyoner zenci misyoner isterim diye avuçlarını açıp yalvarırsa iş düğümlenip kalacaktır başka yolu yok bunun.