bugün

güt beni erdoğan, tırmala beni, parçala beni..

istek arzular kapsamı.
(bkz: ateist bir nesil yetiştirip davar gibi gütmek)
her zaman yapılmış olan gerçektir ve bunun yeni nesillere de uygulanmasıdır.
partiler içinde aynı şey geçerlidir. iyi eğitmeliler taze beyinleri, dayatırlar birilerinin doğrularını onlara kendi doğrusunu arama hakkı tanımaksızın. birilerinin istediği gibi düşünmelerini sağlamaya çalışırlar. kişi araştırmalıdır oyuna gelmemeli sorgulamalıdır hapsedilmeye çalışılan kalıpların arasından bakmalıdır gerçeklere aramalıdır kendi doğrusunu, bir kalıba girmeden.
millet aya gider biz yaya...

dindar yetiştirsin yetiştirdiği kadar bu toplumun düzenini bozan, ahlakını bozan, vicdanını sarsanları zaten acı çeken ve muhtaç insanlar nokta atışı ile belirledi... bakınız izleyiniz ;

https://www.facebook.com/photo.php?v=319860394732549

izlemeyenlere anlatayım spiker çocuğa başbakanın dindar olmasınlar da tinerci mi olsunlar diyor görmüş geçirmiş bir 20 yaşında ki çocukta biz soğuktan ölürken dindar inanlar yoktu allah vardı diye cevaplıyor
her yerde durmadan ifade özgürlüğü veya düşünce özgürlüğü deniliyor ya hani, sen yetiştir gençleri eğitiminle adam gibi (tabi önce eğitimini düzeltmen lazım orası ayrı), sonra bırak bu gençler istediği düşünceyi savunsun, istediği dine inansın, o dinin gereklerini yapsın, sanane be kardeşim sanane!
kişi dindar olunca gerizekalı yada koyun falan mı oluyor acaba. onu anlayamadım. arkadaşın düşüncesini çözmüş değilim.
sayıları gittikçe artmaktadır.
bir dur diyebilmek lazımdır.
müstahak olandır.
dindar bir nesil yetiştirip bonzai bağımlısı yapmaktan farksızdır.
yanlış bir başlıktır zira atalarımız dindardı fakat gelgelelim ki koyun gibi güdülmek şöyle dursun çoban gibi gütmekte değil ağa gibi hem çobanı hemde koyunları ellerinde tutuyorlardı. Lütfen şunuda unutmayın dindar olmak demek hükümetten yana tavır olmak değildir. Bunuda ayriyeten belirtme ihtiyacı hissettim.