bugün

futbolcu canavarı, ama ne hikmetse kırmızı kart gösteril(e)miyor.
aşırı agresif bir yapısı olan en son gençlerbirliği maçında bakalım bu tekmeyle bacak kırılırmı diye deneyen ama başarısız olan ve hakem tarafından başarısız oldu diye kırmızı kart gösteril(e)meyen, ama bunca şeye rağmen sezon başında fenerbahçeyle kontrat yenilemesine bir galatasaraylı olarak üzüldüğüm oyuncu.

(bkz: yiğidi öldür hakkını ver)
agresiflik ve bunun üzerine kazanma hırsını ve göstermeden yaptığı pislikleri bir defans oyuncusunda görmek istediğimiz hareketlerdir. hele bir de karın kasları var ki baklava değil baklava tepsisi mübarek. bu adam uruguay milli takımının stoperi, asla kötü oyuncu diyemeyiz. bir bakıma uruguay'ın bülent korkmaz'ı. her takıma gerekli olan, istemem ben o adamı takımımda hede hödö yapan kişiler ise futboldan anlamamaktadırlar kanımca..
not: Fanatik Beşiktaşlıyım
http://img.mynet.com/spr/Lugano5.jpg
galatasaraylıyım ve kendisine sonuna kadar saygı duyuyorum. kim nederse desin şuan türkiye'nin en iyi defans oyuncusu. evet agresifliğini kontrol edemiyor, çok fazla kart görüyor ama defansif özellikleriylede takımına çok büyük katkılar sağlıyor. bu sene fenerbahçe'nin ligde az gol yemesinin sebebide kendisi. çünkü takımını ateşliyor, yerinde müdaheleler yapıyor, birebir markajı çok iyi, hava hakimiyeti yüksek. kısacası fenerbahçe'nin en önemli futbolcusu ve yapmış olduğu en iyi transfer.
rakip forvetlerin korkulu rüyası öyle yada böyle karşışında rakip oyuncu olmak çok zor olan oyuncu, türkiye oynadığı süre içersinde hiç yanından çalım ayakta geçilip gol yediğimizi hatirlamiyorum ayrıca topuda çok iyi kullanabilen ender defans oyuncularından birde buna yan toplardan attığı goller eklendiğinde fenerbahçe için çok değeri gördüğü kartlarla ölçülemez seviyede.
boks branşıyla ilgilenmeye başlamış arkadaş.nedense derbide yaklaşıyor.
o bir melek mi, yoksa şeytan mı? lugano...
(bkz: yeni cnbc-e dizisi)
Kısa mesafede hamle seriliği ve zamanlaması üst düzeyde olan, hava topu hakimiyeti gayet yerinde olan, arkasındaki mesafe uzadıkça hantallığı ortaya çıkıp, sıfır teknikli bir stoper olma dezavantajlarını yaşayan bir futbolcudur. Agresifliği; giydiği renkler ve oynadığı ülke kombinasyonu düşünüldüğünde kendisine pek eksi getirmez. Takımını ya da ligini değiştirdiğinde, aynı piskopatlıkları yaparsa, o zaman görücez; bakalım sert bir stopermi yoksa renkler mi onu sertleştiriyor.
peşinde milanlar olup ta fenerbahçede kalan futbolcu. Nedense menajerler bizi güzel kandırıyor.
bastığı adama her halükarda müdahele eden fenerbahçeli defans. Dikkat edin ya topa vurur ya adama vurur
uruguay'ın kosta rika ile yaptığı play off ilk maçında gol atan futbolcu. bu sayede uruguay dünya kupası'na vize alabilmek için büyük bir avantaj elde etmiştir.
tartışmasız türkiye'nin en iyi defans oyuncusu. ancak italya'da fenerbahçe'den kazanacağı parayı kazanamayacağı (vergilerden dolayı) için fenerbahçe'yi tercih etmiştir. yoksa bonservisi elindeydi bu adamın, artı forlan'ın olduğu takımda uruguay kaptanı...
hafta sonu gemisini kurtarmıştır. deplasmanda 0-1'lik sonuçla uruguay milli takımına dünya kupası kapılarını aralamıştır.
1 haftada 3 kez maç yapacak ve yorgun dönecek futbolcu. 4 gün arayla milli takımıyla kostarika'yla önce san jose'de, sonra montevideo'da dünya kupası baraj maçı oyna, sonra istanbul'a dön ve fenerbahçe formasıyla beşiktaş'ın karşısına çık. vallahi helal olsun.
yorgun da dönse, ayağı kopmadığı sürece beşiktaş maçında bir şekilde oynayacak oyuncu. aksi takdirde bilicanın da cezalı olduğu bir maçta fenerbahçe defansı çok zor anlar yaşayabilir. aslında fiziksel yorgunluktan çok zihinsel yorgunluk zorlayabilir onu. dünya kupasına katılma yolunda son viraj olan iki tane inanılmaz önemli maçın üstüne bir de derbi. gerçi fenerbahçe'nin her maç aynı disiplinde oynayabilen nadir oyuncularından...
türkiye'nin mükemmel internet gazetelerinden biri olan habertürk'te yazılan habere göre kendi isteği ile beşiktaş maçında oynamayacağını açıklayan oyuncu.

'ben makine değilim, 20 saat yolculuk yaptım, bu yüzden beşiktaş maçında oynamam imkansız.' şeklinde bir açıklaması olmuş.

lugano'nun oynamaması bir beşiktaşlı olarak beni sevindirir ama bu haberin uydurma olduğunu 'domuz gribi adlı hastalığın aşırı derecede öldürücü olduğuna inandırılıp aşı vurdurmak için kuyruğa giren eğitimsiz halk' bile anlar be. di mi lan üzeyir?

en önemli yeri unutmuşum: http://www.htspor.com/spo...9-Ben-makine-degilim.aspx
1999 yılında sarı kart hastalığına yakalanmıştır. son günlerde hastalığının daha da ağırlaştığı söylenmektedir. yurdumuzda kemalettin şentürk, vedat inceefe, emre aşık gibi futbolcularda da görülmüş olan bu hastalıktan sürekli nasibini alan diego alfredo lugano moreno, artık hastalığının kendisini yormaya başladığını ama onunla yaşamayı öğrendiğini sözlerine ekledi.
biten sözleşmesini yenilemeyi erteleye erteleye aylar boyu fenerbahçeli sevenleri merakta bırakıp kürkçü dükkanına dönmüş uruguaylı.
yakışmadı sana tota.
ligimizin en iyi defans oyuncusudur.
ulan keşke takımdaki tüm futbolcular bu adamın yarısı kadar özverili olsa futbolcusu.
sezon başında kontratının uzatılması fenerbahce için yılın transferidir.
(bkz: savunma bakanı)
oynamadığı sürece fenerbahçe savunmasının derdi bitmeyecek olan oyuncumuz. bugün kendisini hiç zorlamasa daha iyiydi. umarım sakatlığı daha kötü bir hal almamıştır ve ikinci maça yetişir...
şimdiye kadar dünyalığı denklediğini tahmin ettiğimden futbol hayatının bitmiş olması ihtimalinin bile bana mutluluk sebebi olacağı çirkefin önde gideni topçu. Kendisi benim için bir gentile'dir bir materazzi'dir fazlası değil.
yüreğiyle oynayan futbolcu. metin uca kılıklı.