bugün

meslek yüksek okullarından mezun olanların lisans eğitimi alması için yapılan sınavdır. tecrübelileri yol göstermesi amacıyla beklediğimiz başlık.
sınavsız açık öğretime geçilip hiç kasılmaması gereken sınavdır.
konu çalışıp hemen ardından soru çözmek gerek. yaylana yaylana değil, az ama öz çözmeli. sınavı gözde büyütmemeli. ve kazandıktan sonraki yasam hayal edilmeli..
-çok konu eksiğiniz yoksa, şahsen dershaneyi tavsiye etmiyorum.dershane için hazırlanırken ve yolda geçireceğiniz zamanı evde film izleyerek geçirebilirsiniz.mis.

-türkçede klasik olarak kitap okumayı tavsiye ediyorum. hatta deneme türü daha iyidir. çok faydasını gördüm.
matematikte ve geometride sorular o kadar birbirine benziyor ki, yapamadığınız sorular için bir defter tutun, ona açıklayıcı bir şekilde işlemleri yazın. sonra yapamadığınızda açıp bakmak yeterli oluyor.

-yapamadığınız soruları kesinlikle atlamayın. mutlaka birilerine sorun.

-sınava hazırlanırken, okul ve yurt bakmak iyidir. insanı çok motive ediyor.

-son olarak sınav ile ilgili forumları kesinlikle takip edin. bu konuda oldukça tecrübeliler. faydalanmak lazım.

-kendimce altın tavsiyemde;kitapları internetten alın. hem daha ucuz, hem daha çok kaynak var.
çözdüğünüz soru bankalarının sayfalarını atın. o kitap sayfaları azalıyor ya, ders çalıştığınızı daha iyi anlayacaksınız.

-ve kazanınca fark edeceksiniz ki, kazanmak işin en kolay kısmıymış.