bugün

olurda parayı bulursanız, satmayın arkadaşlarınızı.
hükümeti izle, dediklerini yap, yaptıklarını yapma!
önce proleteryaya(işcı ve köylü sınıfına) sınıf bilincini aşılayın. peki nasıl olacak o iş ? güzel soru. o iş söyle olacak: bir arkadasınız var diyelim, tekstil fabrikasında çalısıyor ve siz ona sınıf bilincinin farkına varması için şu kitapları verin: sosyalizmin alfabesi ve komünist manifesto. Bu kitaplarda yazınlara muhtemelen en fazla lise mezunu arkadaşınız ilgi gösterecek. sonra o arkadaşınız, diger işcilere bu kitapları verecek ve mutlu sona yani ilk fabrikadakk işçilere sınıf bilincini aşılamış olacaksinız. sonra bu durum diğer fabrikalar, oradan da tüm şehire yayilacak ve sıradaki can alıcı adım: silahlanma...peki silahlanma nasıl sağlanacak ?

iste tam burada kaldım.
bedeli her zaman kan olucaktır.
Her devrimin bir karşı devrimi vardır. Kendinize devrim yapılmasını sevmiyorsanız devrim yapmayınız.
benzin koymayı unutma. kıps. ince.
hak etmeyen bir halka yapmayın. sonuç bizdeki gibi olur çünkü.
silahlanma sorunu cözülürse olur gibi.
Yaparsanız söylemeyin neden mi çünkü inanırım.
Komün devrimin rusyada bile çöktüğünü okuyarak başlayın.
en kralını yapanı hatırlayın. atatürk yani.
evet, devrim yapacak arkadaşlar. öncelikle tek ülkede sosyalizm masallarından kendinizi kurtarın. zamanla totaliterlesiyor ve kapitalist iş birliği bunu imkansız kılıyor. Marx'ı bir ilah olarak görmeyin. aklınıza yatmayan yerleri revize edin. bırakın size revizyonist desinler. siz kendi fikrinizi belirtin. bol bol trotsky okuyun. kesinlikle o adam bir deha. ozellikle de ihanete uğrayan devrim adlı kitabı baş ucu kitabınız olsun. gel gelelim pratik adımlara.
önce yaşadığınız ülkenin kültürüne göre bir yol çizin. yani türkiye'de Che Guevaracılık oynamayın. komik olur. devrimci olacam derken maskot olursunuz benden demesi.
saka bi yana midesinde bir dilim ekmek, on bardak su olup da cebinde iphone olan bir toplumda devrim yapmak zor iş. once sınıf bilincinin aşılanması lazım insanlara. tüketim en aza imdirilmeli ki mal yani meta kapitalistin elinde kalsın bu da krize yol açsın. sen en iyisi Call of Duty world at war'ı yükle bilgisayarına SSCB kısmı cok keyifli bol bol oyna.
Önce kendinizden başlayın derim ben. Bir devirebilsek zaten kendimizi. Neyse. Bol şans.
(bkz: ne yapmalı)
önce devrim nedir devrimci olmak nedir onu öğrenin aq!

devrim şartları oluşmadan gidip gariban polisi savcıyı öldürmeyin beynini ziktiğimin gerizekalıları. yaptığınız devrimcilik değil atatürk büstüne saldıran tarikatçı şeriatçılar gibi "meczupluk"tur. arkanda halk olmadan, sempatisi olmadan yeryüzünde yapılagelmiş hiç bir devrim yoktur. o şartlar oluşmadan grup yorum dinleyip eline silah alıp mitin kullandığı tetikçiler olmayın lan.
gerekiyorsa yıllarca beklersin... lenin yıllarca beklemiştir... mao öyle... che öyle.
macera aramak değildir devrimcilik. devrimciysen gönülden, salakça can vermek de değildir... hele bir çoğunuzun sandığı gibi felsefenin temel ilkelerini okuduktan sonra kendini komunist yada bir bok sanmak hiç değildir.

lan neyse dellendim yazarken...
işe yatağınızı toparlamaktan başlayın.
Gecenin klişesi olsun.
Devrim arabasıyla yapın ki şekliniz olsun.
Kürt ırkçılığı yapmayın.