bugün

gençlik ve spor bakanlığını kaldırırım. Amk ülkenin spordaki durumu ortada demekki bir boka yaramıyor.
ab bakanlığı.
tıvitırdan gördüğüm kadarıyla adam sadece devlete yük.
geziyor, yemekler yiyor, fotoğraflar çektiriyor, yurt dışında otellerde takılıyor falan.
2011'de kurulmuş zaten kurulması bile mantık hatası.
kaldırılmalı gereksiz.
Adalet bakanlıgı.
Nede olsa adalet yok.
anket işleri bakanlığını lağvedip uludağ sözlük'e bağlarım. zall'ı da bakan yaparım parselleyip parselleyip satsın vatanı. bakanlık binasına vodafone reklamı astırır en kötü.
Din diyanet vs ıvır zıvırları kaldırırdım. Laik bir ülkeyiz yobaz zihniyetin devlette yeri olmamalı.
Melih Gökçek i kaldırırım. Adam devlet Kurumu gibi oldu kök saldı. Bazı bakanlıklardan bile eski amk.
Bütün kurumları ve başkanlarını kaldırırdım.
Türkiyenin yenilenmesine ihtiyaç var.
Yüksek seçim kurulu.
avrupa birligi bakanligi. aciklamama gerek yok heralde.
Diyanet işleri bakanlığı, gereksiz harcama. Ezan parayla mı okunur la?
kesinlikle milli eğitim bakanlığını.
Diyanet nedir allah aşkına? inanmak için ille de aracı bir kuruma mı ihtiyacımız var?
diyanet. müslüman halka ait bir kurum olmalıdır, devlete ait olması laikliği yok saymak demek zaten.
diyanet
çalışma bakanlığı
aile ve sosyal politikalar bakanlığı.
yürütme kurumu kaldırılsın yanlış anlaşılıyor bence.
(bkz: meb).
çevre ve şehircilik bakanlığı. ne kadar oksimoron bi bakanlık bu. çevre ve şehircilik birbiriyle çelişen iki kavram bence.
tbmm tabiki.
spor bakanlığı.

olmayan şeyin nesini kaldıracaksak artık.
Mıllı egıtım bakanlığı. Komple kalksa ya bılenler bılmeyenlere ogretır, kendi kendimize daha güzel egıtım gorebılırız,en azından kafamız rahat olur, gerçekten ögrenmek ıstedıgımız ıcın ogrenmıs oluruz.
avrupa birliği bakanlığı kesinlikle bu olurdu.
yazmayın nerfliycekler(!).
adalet bakanlığı.
Diyanet işleri kesin kalmamalıdır.
Hem laik devlet hem de dine müdahale...
Başka kurum kur mesela, kilisesavar bakanlığı gibi...
Yada yetkilerinin sinirlandirilmasi gerekir.
Başbakanlığı ve cumhurbaşkanlığını.