bugün

devletin panzeri hergün adamın üstüne binerse, adam da birgün o panzerin üstüne binebilir.

nasıl ki vakti zamanında devletin skisine binenler olmuşsa, bugün de panzere binmişlerdir.

o polisler bir an heyecanlandı, biliyorum.

--spoiler--
Diyarbakır'da Sivil iteatsizlik eylemi başlatarak Konukevi önünde oturan BDP'liler arasında bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, destek amacıyla Koşuyolu Caddesi üzerinde oturma eylemi yapan kalabalığın yanına gitti. Hiç kimsenin beklemediği bir anda buradaki polis panzerine çıkan Baydemir'i polis inmesi için uyardı.Başkan Osman Baydemir'e, "Lütfen devletin panzeri üzerinden iner misiniz" diyen polise Başkan Baydemir, "Bu panzer bizim vergilerimizle alınıyor. Nasıl belediye aracı benimse, bu panzer de benimdir. Ben buradan inmiyorum" yanıtını verdi. Panzerin üzerinde yaklaşık 5 dakika kalan Baydemir, panzerin hareket etmesiyle birlikte dengesini kaybetti. Baydemir'in bir anlık düşme tehlikesi geçirmesi üzerine buradaki kalabalık, polisle tartışmaya başladı. Bu duruma sinirlenen Başkan Baydemir, panzerden atlayarak aşağı indi.
--spoiler--
(bkz: bu benim kişisel panzerim bikere)