bugün

15 mayıs 2011 Sansüre Karşı Yürüyüş'ünü destekleyen çok özgürlükçü ekşi, itü ve uludağ sözlükte görülen durumların en acısı, en vahimidir. üzülerek söylemek istiyorum ki, resmen ikiyüzlülüktür.

şu durumda ortaya 2 şey çıkıyor.

birincisi, sansüre karşı yürüyüşe katılıp, devlet sansürünü istemeyip sonradan böyle şeyler yapıyorsan katılmandaki tek yegane amaç reklamının olmasıdır.

ya da ikincisi olan ise, sözlüğe sansür getirip, yürüyüşe katılıyorsan ya özgürlük falan vaadetmiyorsun ya da özgürlükten anlamıyorsun.
(bkz: #11853031)
kesinlikle katıldığım olaydır. Kemalist düşünce tarzını benimsemiş yazarlara uygulanan tolerans hat safhadadır.
klasik devlet yonetimindeki ' ben olsam hayatta boyle yonetmem ' felsefesi taşımaktadırlar aslında..

sorsanız tayyip rezil oğlu rezil bir adam. baksanız tr cumhuriyet tarinde ilk defa bu kadar ileri ve bu kadar gelişmekte. oyle yaptı ya da boyle yaptı bunun önemi yok yaptıya o yeter. mi acaba??

yetmez eleştirmemiz şart.. hatta eleştirmeyi bilmedigimiz için saldırmamız şart.
- bak senin de ufak devlet yapın var ordada her kesimden insanlar var sen daha beterini yapıyosun..
+ ama ben, tamam da, şey
- senden maaşta istemiyo bunlar
+ yok canım bizde--
- ama sen kazanıyorsun
+ şey-
-özgürlük diyosun ama sen bundan bihabersin
+ tamam da bizi de sansurluyorlar
-bu tur yazarların var diye mi
+ hayır da sorun olur sanki
- sen yargı mısın
+ hayır da tedbir için siliyoruz
- yargı da sensin avukatta sensin kralda sensin oyle mi?
+ ama.
- sus len hepiniz aynı boksunuz bizden hiç bir farkınız yok..
(bkz: moderasyonu eleştiren entry nin silinmesi)