bugün

(bkz: şeytan azapta gerek)

bonus;

bana yar olmayan devrin izzet-i ikramını sikeyim,
yansın bu ibnelerin alayı su veren itfaiyenin hortumunu sikeyim...

(bkz: neyzen tevfik)
" sorun dershaneye ihtiyaç duyulmasını sağlayan sistemde" diyip günlük sosyal mesajımı vereyim.
1- öğrencilerin çocukluk ve gençlikleri sikilmesin.
2- rant yuvası olmaktan başka bir boka yaramayan bu kurumlar işe yarar hale gelsin.
3- fen liselerinin ve anadolu liselerinin üzerine basarak para kazanıp kendi propagandasını kimse yapmasın.
bunun dışında milyon tane sebep var sayılır kucak kucak ama anlamak isteyen anlar.
1- dünyada dershane diye bir sistemin sadece bizim ülkemizde olması.
2- bu kurumların vatandaşları soymalarına rağmen bir diploma bile veremeyecek seviyede olmaları.
3- dershane diye bir ihtiyaç varsa bu kurumların milli eğitime bağlanıp okul olması.
4. gençleri asosyal bir hale getirip 7/24 kafalarını testlerden kaldırmamaları.
5- elalemin çocuklarını aralarındaki pis rekabette hayvanmış gibi kullanmaları.
daha sayayım mı lan bademler.
1- ben dershaneye gitmeden kazandim. Dershaneye gerek yok.
2- okullar ve meb ogretmenlerini ogrenci siklemiyor, artik sike sike zorla saygi duyacak adam olacak atarli ergen picler.
3- fetos zararli cikiyorsa kesin hayr vardir o iste.
cahil insanlardır. örneğin adamı ailesi meslek lisesine yolluyor, adam gidiyor pişman oluyor. Ne olacak şimdi bu çocuğun hali ? özel hoca tutacak parası yoksa, aptal cahil sürüleri sizi.
Test çözdürmekten öte işlevi olmayan ve fazlaca kar eden israf kurumLarının kapatılması gerekir.

Dershaneye gitmedim yaşım 21 şu an itü maçka kampüsünden yazıyorum.
Öğrenciye okulda öğrendiğini bir daha öğreten kurumun amaçsızlığı.
dersanelerin çoluk çocuğu eğittiğini iddia eden çıktı ya la!

bu zat-ı zerzevat dersane hocası yamulmuyorsam...

öğrencilerinden seçme 10 tane çıkarsın 10 yazar, 10 tarihi şahsiyet, 10 filozof 10 da bilim adamı soralım...

cevaplar %20 doğru çıksın zaman abonesi olup, dersaneler kapanmasın diye konak meydanında eylem yaparım...

kendisine de sorsak farklı sonuç alacağımızı sanmıyoruz ya neyse...

iki dakka adam olun ciğerimizi yiyin;

"abiler beni cemaat dersanesi dışında kimse işe almaz, ekmeğimizle oynamayın" deyin anlayalım...

ama bir vakit evvel "hloğğ diyenle alay etmek faşikliktir" diye namelenen dombili, göt sıkışınca "dersaneler kapanırsa evladınız hüloooğcu olur" diye türkçü-cumhuriyetçi tribünlere oynamaya kalkarsa yer ayarı oturur.

bu arada şu üç kuruşluk dezenformasyon denemesinin de yine, gene, yeniden ispatladığı gibi bu ülkenin referans kitlesi cumhuriyetçi ideolojiye inanan türklerdir. aksiyon ve aktivizm gerektiğinde kuyruğunuzu kısıp böyle minnet dilenirsiniz işte...

o yüzden;

(bkz: sus ve yalovaya devam et)
1. dersanelerin büyük kısmı ya atatürkçü ya cemaatçi, bunlardan yeteri kadar ampul çıkmıyor.
2. dersanlerin gelirleri çok yüksek olmasına rağmen ampüle aktarılan para yetersiz.
3. öğretmenlere köle gibi davranıyorlar, görmezden gelinen bu durum hükümete tepki yaratıyor.
- Dershanelerin durdukça eğitim sisteminde sınavlar için argüman oluşturması.
- Eğitim değil , öğretim yuvaları olması.
- Dershaneye gitmeyen öğrenci dağa çıkacaktır mantığının o bölgenin insanına hakaret olması
Daha da uzar gider.
Dershane sistemi rant sistemidir. Bundan sadece cemaatin dershaneleri değil hepsi nemalanır.
Mavi Marmara olayında israil'in otoritesine boyun eğilmesini savunan , 28 Şubat'ın gerçek mağdurlarına açık gizli destek vermeyerek o dönemin otoritesine boyun eğen , imam Hatipler konusunda -hayırlısı olsun- , -şimdi 8 yıllık olduk- diyen cemaatin , işin ucu kendi ticari çarkına dokunduğunda , mevcut otoriteye bırakın biatı saygı ve hoşgörü bile göstermemesi , iktidarın alternatif çözümlerine kılak tıkayıp ajitasyona devam etmesi , 11 yıllık hizmetleri yekten silip atması artık hiç inandırıcı gelmemekte.
Kaldı ki ilk adımları 2008 de atıldığı halde ses çıkarmamışlar , ortada henüz taslak metin bile yokken dedikoduyla yaygara koparmışlardır.
- ifade edildiği gibi dar gelirliye hitap etmez. asgeri ucret alan nasıl gondersin?
- jr kolejdir. ogrenci= müşteri
- duzeltilmesi gerek dershane filan degil egitimdir. egitime okulda verilmeli dershanede degil.
yıl icinde atanamayan 39 ogretmen, aktif gorev yapan 39 polis intihar edmistir. buna yapacak birsey yok ama dershaneyi kapatmak icin bir intihar sebep oluyor. ben sadece cemaat dershanelerinin kapanmasindan yanayım.