bugün

öyle görünüyor diye cevaplanacak sorudur. çok dershane gördüm; fakat birçoğu okul olmak için yetersizdi. oysa cemaat dershaneleri okul olmaya şu andan hazır gibiler. gerçi devlet parayı ödeyecekse diğer dershaneler de yetersizliklerini kapatabilir.
(bkz: bekleyip görelim)
tabi ki de. devlet, cemaat dershanelerini okula dönüştürecek. böylece, çocuğu için en iyi dershaneyi seçmek isteyen, çocukları cemaat dershanelerine gitmesin diye uğraşan ailelerin çocukları da cemaatin eline düşecek. her dershane tabi ki okul olmayacak. çünkü şu an ankara'da binanın tek katına kurulu dershaneler var. bunlar okul olma şartını yerine getiremeyecekler. balıkesir'de gördüğüm kadarıyla cemaat dershaneleri tek isim altında birleşiyor.
dersanelerin kapatılması senelerdir konusuluyor. bu mümkün degil. bu kadar büyük bir gelir kapısını kapatmayı devlet göze alamaz. sevgili RTE yine atıp tutup gündem değiştirmiştir. bu arada dogalgaza ve benzine zamlar gelip, suriye ile restleşmeler devam etmiştir.
ben dersane öğretmeniyim. zaten artık dersane adı kullanılmıyor. sigorta üzerinde eğitim kurumu oldu. etüt merkezleri kapatıldı birkac sene önce. ne oldu peki? adları butik dersane seklinde değiştirildi. haliyle sadece isim değişikliğine gidilecek ve aradaki küçük dersaneler malesef batacak. olan yine fen fakültesi mezunu olup iş bulamayan ögretmenlere olacak.
çocuğunu dershanelere gönderemeyen zihniyetin, çıkıp dershaneler kapatılsın biz paramız olmadığı için gönderemiyoruz,! demesi, çelişkilidir.
kişi kıskançlığından dershanelerin kapatılmasını ister,
neymiş efendim dershane paraları çokmuş, zengin olan gönderiyormuş bilmem ne!

sat cebindeki i-phone telefonunu, gönder çocuğunu dershaneye!
o telefonu neyle aldın diye sorarlar adama!

veya git fem dershnelerine çocuğunu parasız, seve seve imam yaparlar! pardoon! okuturlar diyecektim.

kıskanç, yobaz insanlar heryerdeler.