Artık şunu net bir şekilde tecrübeyle sabit kavramıştır ki; Ağaca yaslanma kurur, insana yaslanma arkadan vurur.
inananlar için söylüyorum; ALLAH'tan başkasına içini döken, Güvenen ve derdine çare bekleyen her kimse, Hayal kırıklılığına uramaya ve pişman edilmeye mahkumdur.
yurdum insanı her fıratta derdini paylaşır, kahvede, sıra beklerken, komşulukta..siz de koyverin gitsin, dertler paylaştıkça azalır. paylaşım aleminin içine doğuyoruz biz, hor görmeyin kendinizi.
(bkz: yok ki)
bir zaman önüme çıkan herkese herşeyimi anlatırdım. belli bir süre sonra karşı tarafın bana acıdığını görmek tuhaf bir dinginlik veriyordu. '' aa bak işte buna böyle haksızlık yapmışlar, ne kadar mağdur'' diye düşünmeleri bana tuhaf bir dinginlik veriyordu. sonra biraz tecrübelendik bu hayatta, yaş aldık. iyiyim felsefesine dahil oldum. soranlara iyiyim, bir sıkıntım yok diyorum. esasında da yok zaten. kimseye birşey söylememenizi öneririm.
paylaşırsa daha büyük sorunlara sebep olur, paylaşmazsa ise içine atar ve üzülmeye devam eder. paylaşsa bir dert, paylaşmasa ayrı dert. 2 ucu boklu değnek misali.
zamanında çok yanlış anlaşıldığı için yanlış anlaşılmaktan korkan insandır.
Paylaşsa da bir şeyin değişmeyeceğini bilen insandır.
Şüphesiz ki erenlerin yolunda bir yolcudur.
içine atar ve daha çok çıkmaza girer. Oysa derdini anlatıp sorununu söylese belki bir çıkar yol düşünülür. Bazı konularda akıl verilebilir. Ben paylaşırım genelde.
Paylaşacak birileri olduğu halde paylaşmıyorsa geri zekalidır diyebilirim. Arkadaşlar paylaşın biraz da cefanızı çeksin insanlar.
içinde kalır ve ileride daha büyük sorunlara sebep olur.
kutulayıp raflara kaldırmayı becerebilen bir insan evladı olması muhtemeldir.

şahsına hediyemdir: https://www.youtube.com/w...Ook&ab_channel=YacovB
derdini paylaştığında ilerde bir gün kendisine silah olarak döneceğini biliyordur.
dertleri katlanarak çoğalacaktır, halbuki paylaşsa kar gibi eridiğini görecektir.
Yazzzzıktır 2.