bugün

bu nedir arkadaş? yok mu tsk'nın otobüsü.

(bkz: https://twitter.com/i/status/1624764732082204673)
nedir askerimizin 20 yıldır sizden çektiği be kardeşim, yeter yahu! utanmamak elde değil...
eskiden unimog araçlarımız vardı.

unimog'ların kasasında çift sıra asker oturma düzeneği bulunur, asker transferi bu unimog'lar ile yapılırdı.

ama akp bu unimog'ları sattı. biraz paralı çakma müteahhitler aksaray'da satılan bu unimog'ları alıp keyfi off road aracı olarak kullanıyor şimdilerde.

tam 1500 unimog satıldı. bir o kadarı da hurdaya çıkarıldı.

ulan, yerine başka bir araç koymadan unimog'ları satarsan işte böyle rezil görüntüler çıkar ortaya.

siz şimdi deprem bölgesindeki enkazları izliyorsunuz, lakin 20 yıllık akp döneminde devletin tüm kurumları enkaza döndü.

işte tır kasasındaki asker transferi de, devletin enkazının belgesi...
deprem bölgesine asker neden gönderilmiyor?

deprem bölgesine asker neden kamyonla gönderiliyor?

yok arkadaş yok bildiğin sığır bunlar, afet denen şeyin bilgisayar oyunu olduğunu sanıyorlar.

bu artık z kuşağı mı zikimin kuşağı mı her ne ise tek becerileri şikayet etmek, mızmızlanmak...
Büyük ihtimalle kısa mesafedir yoksa böyle taşımamı olur amına koyayım.

Nerde lan bizim kirpiler.
Bir unimog kasasında 52 kişi yemin törenine gittiğimizi biliyorum. Birbirimizin birer ayağına basıyorduk, b.k var gibi. Her şeyi olabilecek en iğrenç ve zor yoldan yaptır, sonra da… neyse..

Bu arada unimog ve man’lara gelecek olursak. Sorunsuz çalışan bir man hiç görmedim, 52 model falanlardı zaten. Unimog tasarım olarak kalitelidir fakat inanılmaz bir biçimde benzin harcar. internette bazen karavan falan yapan hayalperestleri görüyorum, ilk videodan sonra bir daha aracın adını bile ağzılarına almıyorlar. Tırla en azından makul bir bedele gitmişler, güzel..
Askeri sahaya servis otobüsüyle götürmek mi?
Şaka mısınız?