bugün

iyi yüzülememesi nedeniyle ileriye, derinlere doğru değil, sağa ya da sola doğru yüzülmesi, daha doğrusu yüzüyormuş izlenimi yaratılmaya çalışılması, yahut kuvvetli akıntı nedeniyle, suya girerken kıyıda bırakılan terlikle aradaki açının giderek genişlemesi neticesinde, taşlar yüzünden ayaklar acıya acıya sahili bir ileri bir geri kat ederek terlik aramak, bol bol küfür etmek.
(bkz: terlikle denize girmek)
bir ufaklığın ayağında görebilme ihtimali çok fazladır. bir de ters giymiştir ki o an sevimli ötesidir.
genellikle denize girilmeden kıyıda bir şemsiye bellenir. sonra onun yanında terlikler çıkarılır. o hizadan kaymadan ileri yüzülüp gelinir.
terlikleri çalıp götürdülerse eve nasıl gidileceğini kara kara düşündüren, deniz keyfini keyifsizliğe çeviren durumdur.
şahin k'yı bulmaktan iyidir.
dışarı çıkıldığında ''hay ben bu terlikleri çalanı '' şeklinde bir küfürün akla gelmesine yol açan durumdur.
rüzgar karşı kıyıya esiyosa terliklerin muhtemel yunan adalarında olma ihtimali vardır(sakız adası,sisam vsvs)
içten içe "yunanlıların çöpü boku bize gelir benim güzelim terlikler yunanistana gider nası iştir?"diye sorgulatır.
Denizden çıkarken donu kaybetmekten daha iyidir.
panik yapmamak gerekir. eğer çalınmadıysa kıyının sagına eger yoksa yine kayıp olan noktanın soluna dogru maksimum 300m ilerliyerek bulunabilir.
şezlongu kaybetmenden iyidir. Hele bir de altınkum gibi bir yerde. Ama tabi biz şezlongun yerini annemin turuncu terliklerinden kestirdiğimiz için o terlikleri bulamamak güneşin bağrında rezil olmamız anlamına gelecektir.
kafadan bir miktar sıcak suyun boşalmasıyla sonuçlanacak hadise. "eve nasıl gitçem lan! hadi kumsal tamam da." dersin. sonra plajda satılıyorsa şayet, ordan dandirikos bir terlik alıp evin yolunu tutarsın. araban varsa ne ala..
kendini terk edilmiş hisseden terliklerin biraz denize girip rahatlamaya çalışmasından kaynaklanabilecek terslik.
- ya benim terlikler olacaktı burada bir yerde, gördünüz mü acaba?

+ Borite na me votisete me tis aposkeves mu?

- oha nereye gelmişim lan ben.
tekini bulamıyorsanız arkadaşınız saklamıştır. hırsız aptal değil ya birini çalsın.
havluyu bulamamaya yeğdir.
(bkz: hırsız var)
20 TL verip yeni bir terlik alınmasına sebebiyet veren hadisedir.
Aynısı camide de başa gelebiliyor. Evet.
Çünkü girdiğiniz yerle çıktığınız yer farklı oluyor. Farkında olmadan gitmişsiniz.