bugün

bari Botafogoda oynasa iyiydi diye iç çektiğimiz ibretlik olay. hala bu adam neden bu kadar şişiriliyor anlamıyorum.
(bkz: yaman şakacısın delikanlı)
idealleri uğruna kendisini genç yaşta feda eden adamın halinden anlayamamaktır.
(bkz: Pisi pisine gitmek)
(bkz: bok yoluna gitti niyazi)
(bkz: hangi idealleri uğruna) diyecektim ki, gerçi bu konuda takdir etmek lazım, idealleri yanlışta olsa, ve sonunda büyük bir ceza da alacak olsa,(cehennem) bu uğurda ölebilmesi kararlılığını gösterir.

Yalnız bizim bu zamanımızdaki fark, 40 yıl önce islamiyet-komunizm fikir tartışması varmış, ve bir derece islamiyet (iman meselelerinde yazılan, bütün sorulara cevap verebilen Kur'an tefsiri ile) Kur'an kendi kendini müdaafa edip, galip gelmiş olsa da.

Günümüzde ki problem, sefahet dediğimiz, bir fikirden çok, içine dindarın da dinsizin de düştüğü, düşebildiği günahlar. Zina vs...
oynama şansı da olsa oynamayacak olmasından dolayı önemsiz önermedir, öyle bir durumda "ben burjuvaların takımı olan fluminense'yi değil, yoksul kesimin takımı olan flamango'da* oynarım demesi muhtemeldir-di.
sscb milli takımına bile çağırılmaması şişirilmiş tırt bi balon olduğunu gösteriyor zaten. *
Çok anlamlı bir başlık vesselam. Kim nerede ne zaman oynamış gibi sanki. Hani 3-5 kişi toplanır da kim, neerede, kiminle, ne zaman, ne yaptı, kim gördü, ne dedi gibi sütunlara bölerdik ya lise yıllarında (1989-1991) ve hani herkes bir sütuna bir şey yazarak yanındakine kendi yazdığının üstünü kapatarak verirdi ve sonrasında tüm sütunlara yazmalar bitince kağıdın tümü açılır ve ortaya çıkan cümle kahkahalar içinde okunurdu ya... Öyle bir şey bu başlıkta... Aklıma ilk o geldi. Yoksa böyle saçma sapan, anlamsız bir başlık açmanın mantığı olamazdı. Elbette bir de dikkat çekmeye, karakterini ortaya koymaya çalışan yeni ergenler var.
Lazio dan aldigi astronomik teklifi hic dusunmeden reddetmesi onun ne kadar saglam bir alevi oldugunu gosteriyor zaten.

Noluyo lan?