bir çok insanın aklından geçen cümle, tespit. tabi benim de. bildiğiniz gibi deniz gezmiş türkiye devrim tarihinde önemli işlere imza atmış bir lider. bildiği ve inandığı yolda gözünü kırpmadan ölüme gidebilmiş bir şahsiyet. davasına inanırsınız inanmazsınız bu kişinin bileceği iş tabi ama günümüz için su götürmez bir gerçek varki o da eğer deniz gezmiş yaşasaydı eminimki facebook kullanırdı.

deniz düşüncelerini asla ve asla saklamadı ve her platformda yüksek sesle dile getirmeyi başarmıştır. malumunuz günümüz teknoloji çağı ve büyük bir kitle bu imkandan faydalanıyor. her sosyo ekonomik kesimin ortak paydasıda tabiki face. feys her klasmandan insanın bir araya gelebildiği bir komün adeta. yine aynı doğrultıda rahmetli deniz eğer yaşasaydı bu insan kitlesinin farkında olacak ve proleter yoldaşları, gençliği örgütlemek için eminimki feysi bir araç olarak görecekti. ilk üyelerinden biri olup devrimci ve komik videoları paylaşıp, insanların resim altlarına ajitasyon çekerek onları devrim yolunda birer militan olarak yetiştirebilirdi. feys okeyde ve pokerde takılan kuşağı birer devrim neferi yapabilirdi.

ne yazık ki deniz bugün yaşamıyor. fakat feysde kendisi adına açılan deniz gezmiş fanları grupları sayesinde onun düşünceleri ve inançları halen ayakta. diyeceğim odur ki feys özgür düşüncenin ve tüm dünyanın parlayan yüzü. deniz mutlaka feysin en önemli ve aktif kullanıcıların biri olurdu.

enjoy herkese.
adamı alırlar.
(bkz: hz muhammed yaşasaydı twitter üyesi olurdu)
saçmadır çünkü;
kitleleri bilinçlendirmek için kendini feda eden ve sesini ülkenin en ücra köşesine kadar duyuran deniz gezmişin face le sözlükle twitter le uğraşacak zamanı olmazdı çünkü "o " o sıralarda Vatanını kurtarmakla meşgul olacaktı, ya da öyle olduğuna inanacaktı bu bile yeterlidir.

edit : birileri seriye bağladı yine kan için de bıraktı beni ))
o ki; q klavye var diye ifade vermemiş, k*çı kırık feysbukunu mu kullanıcak? diye cevap verilesi söylemdir.
(bkz: deniz sizi altıncı filoda etiketledi)
çağa ayak uyduran herkes gibi, senin gibi, benim gibi, devrimci deniz gezmiş de sosyal paylaşım sitesi facebook'a girip arkadaş çevresi oluştururdu, belki de devrimi facebook üzerinden ateşlerdi anlamında bir söz.
her idam edilen adamın vatan uğruna can verdiğini söylemekten kaçınmayan kişilerin k*çından uydurdukları söylemdir.
deniz bir video paylaştı(hahaha zuhaha koptum yusuf,hüseyin izleyin abi)
yahu deniz gezmiş yaşasaydı şu an ülke bu kadar kötü bi halde olmazdı ve akp iktidarda olmazdı inanıyorum ki o zaman ülkemizde herşey daha iyi olurdu çünkü onlar her zaman bizler için mücadele ettiler biz tam bağımsız türkiye olalım,bizim haklarımız korunsun diye kendilerini feda ettiler ve eğer yaşasalardı hala mücadeleye devam ederlerdi ama düşünülen şey ''deniz gezmiş yaşasaydı facebook kullanırdı''.
kullanadabilirdi,kullanmayabilirdi ikiside gayet olağan şeyler keşke yaşasaydı ve bunun kararını kendi verseydi.
(bkz: laf söyledi bal kabağı)
facebook'u kamulaştırırdı.*