bugün

(bkz: deniz baykal ın kamuoyu oluşturma hareketi)
(bkz: deniz baykal ın seks kaçamağı/#8003609)
korkarım bu böyle.
geri dönmezse sevinilecek hadisedir.
(bkz: her şerde bir hayır vardır) (bkz: çirkin video- şer) (bkz: istifa- hayır)
malesef uçkuruna sahip çıkamayan baykal ın hazin sonu.

zaten rahmetli ninem hep şunu derdi: '' kadın çenesine, erkek uçkuruna sahip olacak.''

ama bana kalırsa 7-8 yıl önce çekildiği belirtilen bu videonun gündeme geliş tarihidir asıl önemli olan. malesef istifa sonrasında chp nin çok daha merkeziyetçi bir parti olacağına, demokrasiden daha da fazla uzaklaşacağına, etö komplolarına daha açık olacağına eminim. demek ki baykal bazı şeylere ciddi ciddi direndi ki bunlar başına geldi.

en önemlisi sarıgül denen adamın vizyona çıkartılma projesidir bu ve sarıgül ün demirel in elini öpüşüne bakarak, onun kimlere hizmet edeceğini de kestirebiliriz.
sadece bir siyasi manevradır. chp tarihi bunun örnekleriyle doludur. baykal'ın bir yere gittiği yok, sadece geri çekildi, bir kaç ay sonra tekrar partinin başına döner. zira bu kadar kısa bir süre kalmışken kurultay'ın yeni bir genel başkan bulması çok zordur. üstelik kurultay baykal'ın delegeleriyle toplanacak. örgüt üzerinde hakim olmayan hiç kimse o kurultaydan çıkamaz, bu kadar kısa sürede örgüte hakim olmak çok zordur. deniz baykal ilanihaye genel başkan olduğu için hiç kimse örgüt üzerinde çalışmada bulunmadı. kemal kılıçdaroğlu deniyor, kurultay'dan çıksa bile çok uzun genel başkan kalacağını sanmıyorum. bu yıl içinde kurultaydan sonra bir olağanüstü kurultayla baykal yerine geri döner.
(bkz: deniz baykal ın istifa etmesi)
zamanında aziz yıldırımda etmiştir ama hala başkan olarak ona buna para yedirmektedir. korkmayınız aziz başkan taktiğidir birşey olmaz.
deniz baykal'ın istifasını dört gözle bekleyen, chp ve türkiye solunun önündeki engel olarak baykal'ı gören kesimin sevinç çığlıklarıyla karşıladığı durumdur. Ancak bir chp'li olarak deniz baykal'ın kurultayda tekrar başa geçmesini ilk defa çok istiyorum. deniz baykal siyasal duruşu, vizyonu, parti içi demokrasiyi işletmeyişi gibi noktalarla elbetteki eleştirilebilri; ancak türkiye'nin kurucu partisi chp'nin 4. genel başkanı asla bu şekilde siyaset hayatına son noktayı koyamamalıdır. parti örgütleri, chp ve diğer partilerin seçmenleri hep beraber baykal'ın arkasında durmak zorundadır. deniz baykal genel başkanlık görevini bırakacaksa böyle aşağılık komplolar, ayak oyunları nedeniyle değil, parti tabanın kurultayda vereceği kararla siyaset hayatını noktalamalıdır. aksi takdirde artık ayyuka çıkmış telefon dinlemeleri, video kayıtlarıyla belirli kesimler her istediğini, istediği zaman yerinden edebilir. o zaman da adına demokrasi dediğimiz ancak demokrasinin yakınından bile geçmeyen bu sistem çok daha kötü bir modele doğru evrilerek önünü kimsenin alamayacağı bir istibdat devrine döner.deniz baykal'ın istifasına neden olan komplonun sahiplerine türkiye olarak cevap veremezsek ülke olarak çok şey kaybederiz.
şov'un başladığına dair ilk işarettir.
chp için hayırlı olmasını dilediğim durumdur. yıllardır baykal olmasa daha fazla oy alır zihniyeti bakalım haklı çıkacak mı bunuda görmüş olacağız.
(bkz: inanılmaz ama gerçek)
sevindirici haberdir.*chp için umuttur.partiyi halka kapatan adamdır kendileri sonuçta.
(bkz: deniz baykal ın fethullah ı aklaması)
yerinde bir kararı simgeleyen durumdur. ahlak çığırtkanlığı yapanların ihaleler peşkeş çekilirken, yolsuzluklar ayyuka çıkarken, hırsızlık almış başını yürürken, gemi gemicikle sevimli kılınmaya çalışılırken benzer hassasiyeti göstermesini beklediğim olaydır. fenerin ahlaksızlığı dünya dışına taşmışken , çocuk yaştaki tecavüz olaylarına karışan şeyhlerin saklanması, iktidarın çocuk yaştaki oğulları malı götürürken ahlak kavramını yeniden sorgulamaya alınmasına örnek oluşturabilecek hadisedir. ahlak demişken hangi ahlak, hangi namus? dinime küfreden müslüman olsa derler buna. bildiniz mi? *
Piyasaları coşturmştur.

http://www.marketwatch.co...010-05-10?dist=beforebell
(bkz: akp nin boku yemesi)
kişisel yorum: bu komployu kesinlikle chp içinden birileri yapmıştır.
chp'nin önündeki en büyük engel ortadan kalkmıştır.

(bkz: şimdi onlar düşünsün)
bu olaydan sonra artık solun tek hakimi ibrahim üzülmezdir. *
(bkz: derin oy derin oy)
(bkz: geri gelir oy geri gelir oy)
saat 05 30 sözlük zirvesi 'ne katıldığım için şu an öğrendiğim hadise.

inanmıyorum bütün medya bana şaka yapıyor, kesinlikle inanmıyorum. öldüm de cennete mi gittim yoksa hala rüya mı görüyorum.
tahminlerim tuttuğu üzere chp'nin oy oranı %5 artacaktır. sola hayırlı uğurlu olması dileğiyle. inşallah samimi vicdanlı dürüst diplomatlar yerine geçer.

içim bir buruk. nedendir anlamıyorum.
kendisi açısından erdemli bi tutumdur.
Timsah gözyaşı döken partililer açısından sevinçle karşılanmıştır. hepsinin kafasında ''acaba beni işaret eder mi ki...?'' düşüncesi de vardır.

(bkz: oyun şimdi başlıyor)
tuhaf bir şekilde üzüldüğüm durumdur. keşke bu hale gelmeden köşesine çekilseydi.
tek bir kelimeyle tüm türkiye'nin tepkisi özetlenebilir; 'sonunda'.
(bkz: recep tayyip erdoğan ın videosu ve istifası)