bugün

Tren kazası adı altındaki katliamlarda ölen insanları düşününce üzen şarkı.
görmemek için anımsamamak için yolumu değiştirdiğim şeyleri hatırlatan sakin şarkısı.

kaçıyorsun, unutuyorsun ama hayat işte.
Kütahyada yaşanan hızlı tren kazasını anlatır. Ama buram buram ankara kokar bu şarkı.
lisede dinlediğim sakin şarkısı. şarkının bugün ne amaçla yazıldığını öğrenmem de değişik.
sakin isimli eski müzik grubunun bir şarkısı.

favorilerim eksik şarkı ve son defa.
lise hayatımın bir bölümüne ait güzel anılar anımsatan güzel şarkı. .
ankara'nin fon müziği.
ne zaman gara gitsem, ne zaman burdan gitsem aklımda olan.

ağladık,ağlaştık, dünyaları kopardık farkındayız bugün.

ağlaya ağlaya ayrılmanın, ayrılmak zorunda olduğun anın fon muzigi.nasil da güzel açıklamış, sebepsiz ve sonuçsuz, denek hayatım!
nakaratı çok guzel lan.
ayrıca yazar dizelerinde sisteme inceden ayar vermiş.
aferin.
ben sana soyledim.
her gece bir defa dinlemezsem rahat edemediğim enfes şarkı.
sakin grubunun en iyi parçası denilebilir. dağılmasıydı güzeldi..
sakin grubunun birbirinden güzel şarkılarından birisidir. bu grubun dağıtan her neyse çok ayıp etmiştir. ben inanıyorum ki onlara nazar değdi. geceden sabaha değil de bugünden yarına değil de acil olarak değil de çabuk çabuk bir araya gelirler tekrar umarım.
* yeni dinlediğim ve beğendiğim pek güzel şarkı.
şimdilerde "sos" olmuş, eskiden "sakin" olan grubun güzel şarkısı.
(bkz: 22 temmuz 2004 hizli tren faciasi)
farkındayız bugün...
son kısımda ansızın beliriveren şey için; http://www.facebook.com/#...video.php?v=1380752991187
denek "hayatım"...
denek hayatlarımızın en esaslı tasviridir. bizi ölüme doğru iten 'denemelerin' anlatımıdır.

ve az sonra ankara'ya doğru yola çıkacak benim dilime dolaşan iki şarkıdan biridir.
diğeri için... vega - ankara
kafam güzel olduğundan mıdır bilmem ama dün gece beni hüngür hüngür ağlatan şarkı. arkadaşım şarkıyı açmadan önce hikayesini anlattı sonra da şarkıyı açtı. sonra ...
22 Te3mmuz 2004 günü Pamukovada (Adapazarı) bir tren kazası oldu. Aslında bu kazaya davetiye çıkarılmıştı. 1915 yılında yapılan raylar üzerinde 2004 yılında Hırvatistanda modifiye edilerek, şanzımanına dişli ekletilerek hızı yükseltilmiş dizel trenler yürütülmüş, böylece ülkemize özgü bir hızlı tren modeli yaratılmıştır. Bu trenlerden biri, 22 temmuz 2004 günü aşırı hız yüzünden raydan çıkmış ve pamukova faciası meydana gelmiştir. Bu kazada 41 kişi yaşamını yitirmiştir, 80 kişi de yaralanmıştır. Uygun olmayan alt yapıda hızlı tren yürüten yöneticiler, suçu makiniste atmış, davanın sonuçlanmasıyla beraber 1.makinist Fikret Karabulut 2 yıl 6 ay hapis ve 100 YTL paracezasına, 2.makinist Recep Sönmez 1 yıl 3 y hapis 333YTL para cezasına çarptırılmıştır. Başka suçlu yoktur! Sakinin denek hayatım adlı parçası, bu trenlerde insanlarımızın nasıl denek olarak kullanıldığını anlatır. denek hayatım, Solist onur özdemirin sesinden dinlendiğinde oldukça etkileyicidir.
güzel bir parça. yalnız benim bir sorum olacak. neden yolculuk ankara'ya? benim bir sebebim var ki dinleyince hüzünleniyorum ya senin? hee?
2007' de yaşanan hızlı tren faciasında hayatını kaybeden insanlarımıza yazılan , insanın içini burkan , dikkale dinlenirse kazayı birebir anlattığı anlaşılan , kart sisteme yazılan taze bir acının şarkısı.
bak bu tren devrilir
bağırır bu raylar
o sahte, o kart düzene

diyen, dedirten ard arda dinlenilesi 'önermeli' şahane şarkıdır.
215 kere dinlenebilitesi olan ve her dinlediğimde anlamsızca** içimi burkan, çok sevdiğim şarkı. şu günlerde böyle şeyler sık sık çıkmadığı için dinlemeye devam.
güzel mesajlar içeren ve de dinledikçe tüylerimi ürperten sakin eseridir. eskişehir-ankara hızlı trenine binmeyi tam göze almışken, geri dönüş biletimdir.
6 dakika 58 saniyelik, içinde hidden track bulunan * , leziz mi leziz sakin şarkısı.