bugün

her ne kadar akp'yi eleştirsek de beğenmediğimiz tarafları olsa da akp 3. dönem de iktidar yıpranması olmadan halkın yüzde 50'sinin oyunu almıştır.

bu nedenle tebrik edilmesi gereken durumdur.

ancak yaptığı yanlışların da söylemeye devam edilmesi gerek.
demokrasiye inanan herhangi başka bir siyasi partinin seçim zaferi olsaydı, kutlanması gerekirdi. http://www.youtube.com/watch?v=mFs-pGv2dKQ
gerçek bir demokrat söylemi. Olması gereken de budur. futbol takımı tutar gibi siyasi parti desteklememek lazım. netice de ülkenin çıkarları söz konusu.

edit: eksileyenler; sizde sağolun...
(bkz: ama öldü efendim)
kazanan parti inanmıyorsa gereksiz olan eylemdir.oy pusulalarıyla yakalanan gerizekalı akpliler varken değil tebrik idam etmek bile az kalır.
demokrasiden anlamayanların görüşüdür. oyları ve sandalye sayısı düşmesin diye antidemokraik bir uygulama ile seçim barajını kaldırmadan seçime gir, ondan sonra demokrasi için tebrik edelim. yok öyle yağma.
(bkz: demokrasiye tapıyorsak cehennemi hak etmek gerek)
baktığımız zaman iran'da da demokrasi vardır. ama hiçbirimiz bu tarz bir demokrasiyi meşru kabul edip ona inanamayız sanırım. bizimki de hesap..
evet demokrasiye inanmak gerek...
ama aramaya da inanmak gerek;

(bkz: akp yi tebrik etmek)
devletin parasıyla miting düzenleyen, her tarafa afiş asan ve sözde demokratik çalışma yapan partiyi tebrik etme enayiliğine düşmektir.

eşit bir seçim olmadı. neyini tebrik edeceksin?
demokratik bir seçim olsaydı edilmesi esirgenmeyecek tebriktir. ancak öyle olmamıştır.

(#12071319)
o fazladan ortaya çıkan milyonlarca seçmeni ve oy pusulasını düşünüyorum be sözlük.
inanıyorum! bir demokrasi var ama hangi demokrasi?

(bkz: oligarşik demokrasi)
%50'yi aldılar, sevmesekte, moralimiz bozulsa da tebrik etmek büyüklük örneğidir.
yönetim şekilleri çağlar boyunca insanların verdikleri tepkilere göre değişim göstermiştir. artık demokrasinin tıkandığı noktadayız. yeni yönetim şekline gebedir insanların içinde bulunduğu durum.

ya da taşaklı bir iktidarın eğitim sistemini "tarafsız" bir şekilde geliştirip, değiştirerek eğitimli insanları yönetmekten korkmadan koyun sürüleri yaratmaktan gocunarak gerçek demokrasiyi ülkeye getirirse, işte ben o zaman tebrik ederim o partiyi.
koyun sürüsü yaratan sisteme devam eden bir partiyi kutlamanın bir anlamı yok.
hocam senin yaptığın eşleştiriyi belli ki ülkenin yüzde 50'si kabullenmiyor.

demekki kendini de gözden geçirmek gerek. biraz da üslup da önemli.