bugün

demokrasi, kişisel hak ve özgürlüklerden bahsedip, herkesin müslüman olmadığı ülkede insanları ezan sesine maruz bırakma durumudur.

nerede benim inancıma saygı? o halde ben de kilise çanları çalsın istiyorum arkadaş!

bu kadar işte sizin demokrasi anlayışınız. pis yalancılar. net.
kilise çanlarını çaldınızda hoop çalmayın mı dedik?
sen de yaşa dinini ben de yaşayayım.
ülkendeki milyonlarca kişiye pis yalancılar demek ne kadar demokratikse demokrasi isteyen bi kişinin bunu demesi o kadar pis ve yalancı olduğu işaret etmez mi?
Lezbiyen erkeklerin isteği. Demokraside çoğunluk esastır kaidesi nden habersizdir. Hristiyan burada azdır. Onlarında kiliseleri vardır. Nankörlük edecekse defol gittir. Ben bu ülkenin kadir ekseriyetiyim sen bana çan dinletemezsin ama gelirsen buyur ezan dinle. Hidayet duası edilir.
yoktur öyle bir durum. ezana maruz kalsaydınız azıcık iz'an sahibi olurdunuz.
ezan sesine tahammülü olmayıp demokrasiden bahseden insan söylemi.
ezana tahammül edememek islam dinine tahammül edememektir, senin bir dine, ülkede o inancı yaşayanlara tahammülün yoksa neyine senin demokrasi.
sana göre demokrasi senin gibi düşünmeyenleri ezmekse, baskı altına almaksa, o dini, inancı bu ülkeden kaldırmaksa bak haklısın.
tahammülsüz demokrasi olmaz.
demokrasi deyip insanların dini inançlarına karışmak gibi bir şeydir.

demokrasi kapsamında seyahat özgürlüğün vardır ve kilise çanı duymak isteyen hristiyan bir ülkeye gidebilir.
illa kilise isterim derseniz zaten ülkemizde mevcutlar.
asıl inanca saygısızlık ezan sesine laf etmektir.

ne büyük yavşaklıktır bu ya? tüm ülkenin müslüman olmadığı ülke imiş. e büyük çoğunluk müslüman o ne olacak? kaldı ki ülkede çan sesi duyulsa bu sefer de museviler ayaklanmaz mı? ergenliğe giren sözlükte yazar oluyor ya bir bok bilmeden ona yanarım.
gayet demokratik bir harekettir. Aynı bu başlığı açabilme özgürlüğü gibi.
yanlış önermedir ezani duymak isteyenlere hakarettir.
sabah ezanının o müthiş tınısını dinliyememekten mahrum bırakmak bile haksızlıktır.
özgürlük deyip insanları bira mayası kokusuna maruz bırakmak, bahçelievler aydınlar cad. efes pilsen fabrikası.
Demokrasi anlayışın rönesansta kalmış paşam dikkat et yerler seni! Diyebildiğim uludağ sözlük yazarı olmayı haketmeyen ne idüğü belirsiz kişilerin mesnetsiz söylemleridir.
(bkz: türkiyede hiçbir vatandaş silah zoruyla tutulmuyor)
Demokraside çoğunluk önemlidir koç diyilerek sikilecek tez. Hristiyanların çok olduğu yerde kilise çanlarını duyabilirsin go please. Ayrıca benim gurbetçilerim çanlar arasında yaşıyor namazını kılıyor sorun var mı yok.