1. 11.
  delirmek kötü bir şeydir. insan delirince aramızdan ayrılır. onunla artık şakalaşamaz, eski anılarınızdan bahsedemez, maça gidemezsiniz. bu sizin bencil düşüncelerinizden kaynaklanan tarafı işin. delileri dışlamak ve korkularınızdan kaçmak için geliştirdiğiniz teoremler, safsatalar. deli deyince aklınıza, elinde balta sizi kovalayan, kafasında huni ile deli elbisesi içinde dilinin yarısını dışarı çıkarmış yiğit özgür tipi adamlar geliyorsa bu da sizin önyargınız.

  delirmek iyi bir şeydir. insan delirince daha güzel bir dünyaya geçer. gerçekleri saklamak zorunda olmadığın, herkese hissettiğin şeyi söyleyebildiğin, canın ne istiyorsa yapabildiğin bir çeşit carpe diem mucizesidir delirmek. evet o delirdi ve aramızdan ayrıldı. iyi ama daha iyi bir yere gitmediğine sen mi karar veriyorsun? keşke hepimiz delirebilsek, hepimiz bir gün kalkıp kahkahalarla sokaklarda koşsak ve birbirimize ne kadar aptal göründüğümüzü söyleyip buna da gülsek. bir çeşit zincirleme reaksiyonla, dünyanın anasını nasıl ellediğimizden, açlıktan insanlar ölürken silahlara milyar dolar yatırıldığını anlatsak şehir meydanlarında. akşam olunca kırdığımız kalpleri, yaptığımız küçük hesapları, ezip geçtiğimiz ruhları düşünsek ağlasak sahilde. keşke delirsek, ama deliremeyiz, çünkü bizde henüz o kadar akıl yok!
  3 ... vadideki zumbuk
 2. 12.
  sen biraz mal mısın acaba.
  1 -4 ... panzerkampfwagen
 3. 13.
  Genelde kendime sorduğum soru. Sonra "yok avrat ne delirmesi en iyisi sensin bu alemin ye yo evet" diye bir ses duyuyorum, vardır bunda da bir hayır deyip devam ediyorum.
  6 ... susturulamayan avrat
 4. 13.
  soran kişi eğer erkek ise sağ eliyle bir süre uzak mesafe ilişkisi yürütmesi gerekir. tabi bunu kırmadan yapmak lazım, "sorun sende değil bende" gibi klasik ve can acıtıcı cümleler yerine, geçirdiğiniz güzel günleri hatırlatıp gelecekte de aynı güzel günlere devam etmek istediğin için bir süre bu ilişkiye nefes aldırmak gerektiğini anlatmalısın. ve bunun sol elinle bir alakası olmadığını da özellikle belirtmelisin.
  ... lemon and lime
 5. 14.
  delirious

  David Guetta - Delirious

  https://www.youtube.com/watch?v=wiG-TgYjHP8+
  ... dalgamaya
 6. 14.
  o zaman aramıza hoş geldin.
  1 ... obsesif winnar
 7. 15.
  (bkz: yok yere mi delirdik)
  ... nikimyokki
 8. 18.
  niye böyle düşündüğümü soracaksan söyliyim:

  sesliliğin sessizliğini,değer verdiklerinin değersizleştiğini,doğrunun güçsüzleştiğini,futbolun dinleştiğini,müslümanın terörist,şeytanın hümanistleştiğini,duyguların kirlendiğini,gerçeğin ötelendiğini,boş camilerin süslendiğini,ibranice zafer şarkılarının söylendiğini...

  zorla gülüşüldüğünü,nadir düşünüldüğünü,dünyayı uyutan tek gözlülüğü,bir türlü tekleşmeyen çift yüzlülüğü

  biliyor muydun?

  ağlamanın zamanlılığını,kalitenin yalnızlaştığını,entelektüelliğin domuzlaştığını,erkeklerin erkeklerle yattığını,kalplerin taşlaştığını,liderlerin putlaştığını,insanların şeytanlaştığını,afrikanın açlığını,savaşın manasızlığını,cehennemin yaklaştığını...

  haklının sustuğunu,yürekten değil bağırsaktan konuşulduğunu,
  sorgulamadan tutulduğunu,özgürlük deyip esaretin yutulduğunu,
  hayvanların sevilip çocukların unutulduğunu,şerefli polisimizin genelevleri koruduğunu,huzurevlerinin dolu olduğunu,
  yaa çocuk pornolarını.

  şu an yazmaktan yorulduğumu,zamanımın dolduğunu
  biliyor muydun?

  her gün bunlarla karşılaşıp,bunları bilip bir kez nere lan bu gidiş diyorsan

  dikkat deliriyor olabilirsin.

  unutma duyarlı olmak deliliktir. bu dönem içerisinde.
  3 -1 ... medyumketo
 9. 19.
  okumadim kardes ama imkanin varsa delir bence.
  4 -1 ... famborella