bugün

garip davranislar sergileyen kisilerin kendi kendilerine sorabilecekleri cümle.

cevap evetse bile cok takilmamalidir. hayat en cok delilere güzel.

(bkz: media player da cikan sekilleri izlemek)
üst üste gelen sıkıntıları kaldıramayan insanın sarf edeceği sözler.
(bkz: deliye her gün bayram)
inanın çok alakalı; (bkz: deliriyum tremens)
(bkz: delerium)
felaket derecede ateşlenip uyumaya çabalarken sürekli şekilde saçmalamak, hayali insanlarla kavga etmek, durup dururken gülmek sonucunda aklınıza gelip sizi ağlatan fikir.
Çok mu normalsin acaba? Kime göre neye göre? Deliler neden deli peki hiç düşündünüz mü? Bizden farklı oldukları için mi? Kendi içimizde oluşturduğumuz ''biz akıllıyız'' metadatasından mütevellit bütün delilikleri aslında. Ne düşünürler sorusuna bile deli onlar bir şey düşünmez diyor birçoğumuz. Hadi ordan! Kimin hangi boyutta kimlerle muhattab olduğunu nerden bilebilir ki insan? Ya biz çok sığ isek onlara göre birilerinin nazarında . eminim ki sığıyız da. Bütün bayağılımız da kendimizden olmayanı kabul edememiz. Sadece biz düşünür, biz doğru hareket deriz çünkü bizler biyonik beyinleriz. Bilmem kaç cigabayt işlemcimiz, hardisklerimiz var. Onlar ise deli, bizimle aşık atabilirler mi? Heh hadlerine mi düşmüş

Umarım birgün diyebilirim deli oluyorum diye, ya da sizler bana dersiniz. Siz bayağı herifler umarım bir gün zır deli kıvamında addedersiniz de kale almasınız benim gibi bir acizi. Ne güzel muhattab olmam hiçbirinizle.
rüyalar içinde başka rüyalara daldıktan sonra birden uyandığınızda anlamsız bir kaç saniye sonrası akla gelen ve hemen uzaklaştırılan sorudur.
bu soruyu soran insanın deli olma olasılığı çok azdır. çünkü deliler delilikle ilgili sorular sormazlar.
jack : deliriyor muyum acaba?
locke : hayır.. delirmiyorsun...
jack : nerden anladın?
locke : deliler delirdiklerini anlamazlar, aksine daha fazla akıllandıklarını sanarlar..

(bkz: lost ne lan)
delirmek kötü bir şeydir. insan delirince aramızdan ayrılır. onunla artık şakalaşamaz, eski anılarınızdan bahsedemez, maça gidemezsiniz. bu sizin bencil düşüncelerinizden kaynaklanan tarafı işin. delileri dışlamak ve korkularınızdan kaçmak için geliştirdiğiniz teoremler, safsatalar. deli deyince aklınıza, elinde balta sizi kovalayan, kafasında huni ile deli elbisesi içinde dilinin yarısını dışarı çıkarmış yiğit özgür tipi adamlar geliyorsa bu da sizin önyargınız.

delirmek iyi bir şeydir. insan delirince daha güzel bir dünyaya geçer. gerçekleri saklamak zorunda olmadığın, herkese hissettiğin şeyi söyleyebildiğin, canın ne istiyorsa yapabildiğin bir çeşit carpe diem mucizesidir delirmek. evet o delirdi ve aramızdan ayrıldı. iyi ama daha iyi bir yere gitmediğine sen mi karar veriyorsun? keşke hepimiz delirebilsek, hepimiz bir gün kalkıp kahkahalarla sokaklarda koşsak ve birbirimize ne kadar aptal göründüğümüzü söyleyip buna da gülsek. bir çeşit zincirleme reaksiyonla, dünyanın anasını nasıl ellediğimizden, açlıktan insanlar ölürken silahlara milyar dolar yatırıldığını anlatsak şehir meydanlarında. akşam olunca kırdığımız kalpleri, yaptığımız küçük hesapları, ezip geçtiğimiz ruhları düşünsek ağlasak sahilde. keşke delirsek, ama deliremeyiz, çünkü bizde henüz o kadar akıl yok!
sen biraz mal mısın acaba.
Genelde kendime sorduğum soru. Sonra "yok avrat ne delirmesi en iyisi sensin bu alemin ye yo evet" diye bir ses duyuyorum, vardır bunda da bir hayır deyip devam ediyorum.
soran kişi eğer erkek ise sağ eliyle bir süre uzak mesafe ilişkisi yürütmesi gerekir. tabi bunu kırmadan yapmak lazım, "sorun sende değil bende" gibi klasik ve can acıtıcı cümleler yerine, geçirdiğiniz güzel günleri hatırlatıp gelecekte de aynı güzel günlere devam etmek istediğin için bir süre bu ilişkiye nefes aldırmak gerektiğini anlatmalısın. ve bunun sol elinle bir alakası olmadığını da özellikle belirtmelisin.
delirious

David Guetta - Delirious

https://www.youtube.com/watch?v=wiG-TgYjHP8
o zaman aramıza hoş geldin.
(bkz: yok yere mi delirdik)
okumadim kardes ama imkanin varsa delir bence.