bugün

+ dekolte nedir?
- dekolte sırt, omuz yahut göğüs bölgesinin bir miktar açık bırakılmasıyla oluşan bi elbise modeli diyerek lafı nihayetlendirelim!

hmm... ama gelgelim güzel yurdumun bazı gerizekalı kızları bu tip kıyafetleri giyme medeni cesaretini gösteriyorlar fakat sonra toplum içine çıktığında kendisini bir şekilde kamufle etme ihtiyacı da hissediyorlar!

ee be fönlü saçını sevdiğimin idiotu! ey mal insan! madem giyiyorsun, sonra neden insan içine çıkınca "ay bana mı bakıyorlar acaba! ay frikik falan mı verdim ya!" tarzında aptalımsı bakışlarla komik duruma düşüyorsun! gerzek seni!

not: tabi karşıda abaza, öküz gibi bir insan olmadığı sürece! o zaman haklı tabi.*
hemen armagan caglayan'dan gelsin; ya giyme ya cekme
zorla dekolte giydirilmiş insandır.
ilk defa giymiştir ve hareket ettiğinde ne kadar açılacağı konusunda bi fikri yoktur. ha ikinci defa giydiğinde de yine aynı şeyi yapıyorsa bişey diyemem. ama niye diyemeyim ki? belki öyle hoşuna gidiyordur. belki zincirlerini kırmaya çalışıyordur. utangaç kız profilinden çıkmak istiyordur artık.
çelişki barındıran harekettir.

ya göstereceğin kadar aç, yada açtığın kadarını göster.
madem gizliycen niye giyiyosun arkadaşım!!
dekolte giyinip de sonra toplum içinde dekoltesini kapatmaya çalışan insanlardır.

hayır yani insana abazan muamelesi yapıyorlar. demin geldi bir manita. bir şirketten konuşuyoruz. karşımda otururken kalem almak için filan eğilecek göğüs dekoltesini eliyle kapatıyor. iyi de kızım sen şimdi beni abazan yerine koydun farkında değil misin? belki ben bakmayacağım. neden kapatıyorsun ki? nereden biliyorsun benim bakacağımı?
hem baktırmayacaksın madem neden dekolte giydin? madem dekolte giydin neden kapatıyorsun.
hayır yani bir de benim karşımda neden özellikle kapatıyorsun. çok mu sapığa benziyorum? gibi gibi insan kendine sormadan edemiyor.
(bkz: Göster ama elletme)
gösterecek gibi yapıp göstermeden veren kız.
kızların istemediği sürece açık vermeyeceğinden habersiz açılmış başlık.
dikkat çekmeye çalışan kızdır.
kendisiyle çelişen, gösterse mi göstermese mi diye kararsız kalan kızdır. hayır, madem göstermek istemiyorsun ne diye dekolte giyersin ya da hadi giydin ne diye kapatırsın? nerde kalıyor sen kapatınca dekoltenin mantığı? saçmalamayın ey bayanlar! yaptığınız her hareketin markaj altında olduğunu ve eleştirileceğini unutuyorsunuz bazen, açıp açmayacağınıza bir karar verin artık da rahatlasın yurdumun erkekleri.
çıtçıtlı badisi olmayan insandır.

(bkz: deli gibi tuvaleti olduğunda çıtçıtlı badi)
o dekolteyi taşımayı bilmeyen insandır.
beceremiyorsan giyme kardeşim.
gizlemeye çalışırken hareketleriyle dahada dekolteyi belli eden insandır .
saklıyosan niye giydin denilesi insandır.
(bkz: dekolteden kendini alamayan abazan)

http://alkislarlayasiyoru...zan-orhonun-x-ray-gozleri **
dilimize fransızcadan girmiş olan yabancı kökenli dekolte kelimesinin sözlük anlamı; "bel,göğüs yada sırtın bir kısmı açık kadın elbisesi" anlamına gelmektedir.Yani adı üstünde dekolte neden gizlenmeye çalışılırki? "giymesin o zaman kardeşim" dedirten insan türüdür.
dekoltenin mantığını anlammaış insandır. bu meret şey insanların çoğunlukla giyilen elbiseye seksapel katılması için bilerek isteyerek verilmiş firikiktir. kısaca çekişitirmek için uygun değildir.
şu kısacık hayatımda bir türlü çözemediğim piskolojiye sahip insandır.

- amacın nedir?
- senin olayın nedir?

şeklinde sorulara maruz bırakılması gereken insandır.
dekolte giydiğine giyeceğine pişman olan insan.