bugün

sorunun cevabı evet.
dün oynanan polonya-kolombiya karşılaşmasında kolombiya kalecisi atmıştır bu golü.
tebrik etmek lazım hem polonya kalecisini hem de kolombiya kalecisini.

http://www.youtube.com/wa...NBP00&search=kuszczak
olaydan bir gün önce yaşanan bir diyalog:

diablo7_ : polonya-kolombiya maçına iddaa oynayacam. hangisine oynanır?
aby : ikisine de oynanmaz. bu amerika kıtası takımları maldır. ne yapacağı belli olmaz. her an her şeyi yapabilir. oynama boşver..
diablo7_ : tamam, neyse salla..

derken bile bu kalecinin böyle bir hayvanlık yapacağını hiç düşünmemiştim. yine söylüyorum, bu takımlara iddaa oynanmaz. kaleden kaleye gol atar, sonucu yine değiştirir bu manyaklar...
(bkz: tomasz kuszczak)
olaydan 2 ay sonra golü atan kalecinin sakaryaspora yiyenin ise manchester uniteda transfer oldugunu düşününce sorunsal yaratan durum
degajdan gol atılmaz. daha doğrusu oyuna elle sokulan topun gol olma niteliğin yoktur.
(bkz: dünyanın en ilginç golü)
mahalle maçlarında her daim kaleden kaleye gol olmaz basmakalıp saçmalığıyla beni küçükken çileden çıkaran mevzuydu.
degajdan gol atılır, çünkü o esnada top zaten oyundadır, farkı kalecinin elinde olmasıdır.
kornerden de gol atılır, çünkü korner direk vuruştur.
taçtan ve auttan gol atılmaz çünkü endirek vuruştur bunlar.
halihazırda sakaryasporun kaleciliğini yapan kolombiyalının polonyaya attıgı goldur.
sadece ayakla degajdan değil elle dahi gol atılabilir. çünkü kalecinin kendi ceza sahası içerisinde elle oynama hakkı vardır ve eğer kendi ceza sahasından topu rakip kaleye elle fırlatıp gol yaparsa bu gol nizamidir. gelgelelim bu fifa kuralını halısahalarda bir türlü kabul ettirmek mümkün değildir. sahadakiler insanı sözkonusu kuralın çıktısını alıp maça öyle gitmeye mecbur ederler.* ayrıca aut atışı ile de gol yapmak mümkündür. hakemin aut sırasında elini kaldırmasının sebebi aut atışının endirekt bir vuruş olması değil topun autun kullanıldığı ceza sahasını terk etmediği sürece oyuna girmiş sayılmamasıdır. bu sebeple de top, ceza sahası çizgilerini geçtiği andan itibaren hakem elini indirir ve o top, gidip karşı kalede gol olursa gol de geçerli sayılacaktır.
(bkz: degajeme dogru)
(bkz: luis enrique martinez)
sahadaki herkesin afallayıp hakeme bakarak "ne oluyor len" dediği durumdur.