bugün

Son bir kaç yıldır en büyük problemimdir. Apartman duyursundan tutun, resmi evraka, oradan sözlüğe hatta mesajlaşmalarıma kadar de'leri hatalı yazan insanları hiç ciddiye alamıyorum. Hatalı de'yi görür görmez okumayı bırakıyorum o yazıyı. Bu nedenle başıma pek çok kötü olay geldi. Sevdiklerimle tartıştım, duyuruları okumadığım için zor durumda kaldım, resmi evrakı okumadığım için başım belaya girdi.

Ancak okuyamıyorum.

Edit; aşağıda tüm de'leri hatalı yazarak damarıma basanları görüyorum. Yapmayın, çok ayıp. Yapmayın bak. Yapmayın laaaaaan.
herkez yazanları ciddiye alamamak kadar normal bir durumdur. gözünüzü seveyim yapmayın.
Bir kaç değil birkaç.
işim gücüm yok bir de bir şeyin nasıl yazıldığına mı bakacağım, hemde bu sözlük gibi bir ortamda. adamlar atatürk e hakaret eder tık yok, bak sevmesem bile adamlar rte ye küfür eder tık yok. hadi len alın sizededededede.

kafam güzel hele birde bununla mı uğraşacağım.
Bunun bir üst seviyesi 'ki' ye olan takındır. Anadilinin tüm yazım kurallarını bilmek, boyun borcudur. Konuşmanızda bozukluk olabilir ama yazma konusunda hassas olunması gerekir. Çünkü konuşma pratik, yazma teoriktir. Teoride hata yapılmaması gerekir.
bende de olan sorun.
bendede var olan sorun. galiba herkez de var böyle bi sorun.