bugün

kural salak olmadığı gibi şu kadarcık bir kuralı bile anlayıp, uygulamaktan aciz olanların salak olduğu kesindir. söz konusu hatayı, hatayı yapanların yüzüne vurmak ise vaciptir ki bir daha yapmasınlar... göz yumulursa yol bellenir, imla bozukluğu marifetten sayılır hale gelir.

hele ki bu hatayı entrylerinde alimlik taslayanlar yapınca ifrit oluyorum. yahu daha en basit imla kurallarını anlamaktan aciz ama yazdıklarına bakarsan sanırsın ki ilmi dağları aşmış, bir şuna buna akıl vermesi eksik kalmış...
Vallah kimse kusura bakmasın, hem ben yazarım diye caka satacaksın hem de bağlaçları soru edatlarını bilmeyeceksin, kusura bakma ama ilk okulda öğretilen en basit bir türkçe dilbilgisi kuralını bilmemenin hiçbir bahanesi yoktur,

Sözlüklerde amgötmeme yazacaklarına bu arkadaşlarımız Gitsinler dışarıdan açık ilk öğretimi bitirsinler.

Böyle diyenler yüzünden dilimiz gün be gün yara almıştır, sen susarsan ben susarsam nasıl baş edeceğiz bununla,

Ya gidip öğrensinler Yahut o ayarı yesinler otursunlar.

Önce türkçe.

Diren türkçe, diren de, diren ki, diren mi...
Kendisini uyaranı teşekkür edeceğine bi de laf çarpıtan aptal trollerden bıkmış yazar olmalıdır.

Adam iki gram Türkçesiyle iki kelimeyi yan yana getiremiyor, bir de insanlık gösterip kendisine yardımcı olmaya çalışanlara laf ediyor. Senin buradaki yazıların senin aynandır; o yazılarına göre insanlar seni değerlendiriyor, ilkokul üç bebelerinin bildiği bir şeyi senin kafan almayıp insanların dilinde alay konusu olmak istiyorsan ne mutlu sana.

Bu arada uyaran yazar ben değilim.
kabusumdur, yazdıklarıma bakar bakar dururum acaba yanlış yaptım mı diye.