bugün

45 karakter sınırlandırması nedeniyle az karakterle çok işler başarmaya çalışan bir başlık..
ben biraz açayım;

herhangi bir sebepden ötürü dayak yedikten sonra belli bir süre koşup , düşmanının onu yakalayamayacağı uzaklığa eriştiğine kani olduğunda dayak yediği kişiye büyük bir basiretsizlikle tekrar küfreden çocuktur..

tekrar küfreden diyorum çünkü bu veletin dayak yemesindeki faktör genellikle küfretmesidir o değilse bile dayak yediği süre zarfında ağlaya ağlaya muhakak bir ;

'siktiy git yaa ' demiştir..

halbuki ne büyük gaflet ..seni döven şahsın bacakları en az senin bacaklarının iki katı be hey çocuk..asabi olacak yaşta da olduğunu düşünmüyorum daha mazeretin de yok yani..herif yakalayacak tekrar dövecek seni ve sen yine küfredersen ikiniz beraber bir kısır döngünün içine gireceksiniz..

ne kalacak geriye?

çocukla çocuk olan , tüm karizması dağılmış bir mahalle delikanlısı ve şamaroğlanına dönmüş , bir araba dayak yemiş bir velet..yapmayın böyle şeyler..ama biliyorum yine yapacaksınız..
(bkz: abim öpücek seni olm)
(bkz: sen görürsün olm sevicem seni)
(bkz: babama söylicem sülaleni gezmeye götürcek)
tekmeleye tekmeleye sokagın bır ucundan obur ucuna goturulesice cocuk modelıdır işin kotusu tekmeledikce kufretmeye devam edecektır. en iyisimi hiç bulasmamaktır
o kadar dayağı yedikten sonra bile vurda gör gününü diyen çocuk modelidir.
dayak yiyen butun turk cocukları bu gruba girer.
efendim bu çocuk dayak arsızı diye tabir edilen çocuktur. sen bunu döversin, "aman abi vurma abi, falan abi, filan abi" diye yalvarır göz yaşları içinde. acıyıp salarsın, gider sokak başına kadar (50 metre diyim ben sana) başlar küfretmeye. yaşına başına, mahalledeki itibarına bakmaz koşarsın peşinden, yakalaman uzun sürmez zaten. bi daha tartaklarsın veledi. gene aynı kelamları eder, sıkılır salarsın. döngünün bitmesi için iki ihtimal vardır:

1-"lan oğlum bırak, küçücük çocukla uğraşıyosun, sittirsin gitsin yaa, gel biz maça devam edelim" diye telkinde bulunan bir arkadaşın devreye girmesi.

2-ezan okunması dolayısıyla veledin evin yolunu tutması.

başka yolu yoktur. çocuğun ölmesi gibi bir ihtimal de vardır ama, pek görülmemiştir.
http://www.google.com.tr/...d=0CEcQ9QEwBQ&dur=338

umut sarıkaya nın "kafka olamayan çocuk" karikatüründe ele almış olduğu velettir.
dayak yemeye doymayan çocuklar için kullanılır. bir daha ki sefere de dayak yediğinde aynı şeyi yapacaktır, hatta daha sonrakinde, ondan sonrakinde de. olan dayakçı ya olacaktır, belki bu sayede şiddetin iyi birşey olmadığını anlayabilecek duruma gelebilir.