bugün

iftar sofrası kurmak için anne yokluğundan mütevellit mutfakta yemek hazırlığı yaptığım anda kapının çalmasıyla birlikte babamın geldiğini sanarak bir anlık gafletle hızlıca kapı açtım, geri mutfağa koştum kapının zili bir daha çaldığında, hay amk aşağıdan mıymış diyerekten kapıya yaklaştığım anda, kara ama kuru değil davulcuyla karşılaştım... 2-3 saniye fazla değil, dumura uğradım...

sebebi anladım tabii PARA ( büyük harflerle vurgu yapmak istiyorum ama sözlük formatı müsait değil her neyse) için odaya gittim elimi cebine attım 10 lira para birde 1 lira var... hadi bakalım nasıl verecen 1 lirayı adama, ayıp olur utanırım, sıkılırım ben böyle şeylere gelemem aga ama bir artım var, tip müsait yaş 26 ama taş çatlasın 18 gösteriyor... 1 lirayı aldım davulcunun yanına gittim boynu büktüm; abi babamlar misafirlikte benimde son param bu kusura bakma deyip uzattım...

tamam yeğenim ben zaten bidaha gelicem koy paranı dursun cebinde cevabını aldığım anda babamın o merdivenleri çıkması yok mu, abaaaaaav yerin dibine girdiğim andı hemen hızlıca kapıyı kapadım... babamın anahtarı var kapıyı açar diye düşündüm, nitekim açtı babam içeri girer girmez bastım kapıyı, babam sordu;

- ne oldu oğlum hayırdır o kimdi?
+hiiiiç baba davulcuydu *
- para verdin mi
+yoooo.
- iyi yapmışsın.
+:)
(bkz: bu bahşişi hakettin orospu çocuğu)
banane amk çalmasaydın ?
oda öğrenci evinin kapısına gelmesin. Zaten haraç toplar gibi bakıyorlar.
ramazanın sabah, öğle, akşamı demeden para toplayan tayfa. gariptir.
çok yanlış bir davranıştır. şöyle yüklü bir miktar verin ki davulculuğu bıraksınlar, o işi yapmasınlar artık. o parayla başka sektörden bir işe yatırım yapsınlar.
müsrifliktir. zira davulcular gece gece gürültüden başka bir şey yapmamaktadırlar.
büyük ayıptır. oysa çıkarmalı yüz yuroları savurmalı üstüne.
lan adamı zaten sikesim geliyo her gece bide üstüne para mı verecem. çok bile bir lira. kimse vermesede kaybolsa lanet gelenek
küfür gibi değildir. kimse davulcuya para vermek zorunda da değildir , adam kendi uyanıyorsa niye versin ki amk?