bugün

bu david lynch denen adamın filmini izleyipte bir cacık anlayan adam görmedim. ama ortam oldumu sinema muhabbetinde karı kıza hava için ilk bahsi geçen yönetmendir. hemen hatunu etkileyecem diye kayıp otoban, mulholland çıkmazından bahsedilir, ikiz tepeler'in ne büyük dizi olduğundan bahsedilir. kız ben bi bok anlamadım o filmlerden derse yelkenler suya indirilir hemen harbiden ne zikim filmdi ya aslında bende anlamadım denir. kızda artis ise başlanır kurgunun dehşetliğinden, kamera açısına kadar anlatmaya film hep 2.plandadır. ulan ne kişiliksiz adamsınz yahu biriniz çıkıp kral çıplak desin be.
oldukça sığ bir düşüncedir.
' ... ama uyku bandı takıp film izleyenler için ' şeklinde devam eden önerme.
(bkz: tespit yapmanın dayanılmaz hafifligi)
david lynch filmlerini bir türlü anlamayan ve filmlerini izlediği her an söven aslında çok da haksız olmayan bir insan söylemidir. lynch'in filmleri anlamsızlığa ve karmaşaya dayanmaktadır. semboller çok önemlidir. seyirci anlasın anlamasın umrumda değil ben bildiğimi yaparım tarzını benimsemektir. bu yüzden asla prensiplerinden ödün vermez david lynch, tarzı budur. her şey karmaşadır. ama kötü bir yönetmen değildir. zor bir yönetmendir.
gerçek bir sinefil için hadi ordan denilecek bir söylemdir.
hayal gücü tavan yapmış karmaşık kafa yoran yönetmene hava aracı olarak bakan zihniyet.
kral çıplak diyenlerin şiarı. (bkz: nuri bilge ceylan fotoğraf çeken köylüdür)
önce (bkz: eraserhead)'i görmesi gereken adamın sözüdür.